PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Palikot będzie protestował przeciwko "islamskiej presji" biskupów

Ruch Poparcia Palikota zapowiada manifestacje przed siedzibami biskupów. Będą protestować przeciwko presji w „islamskim stylu”, jaką zdaniem Palikota Kościół wywiera na posłów w sprawie uregulowania kwestii in vitro.

Ruch Poparcia Palikota będzie manifestował przed siedzibami biskupów. Będzie to protest przeciwko presji, jaką ich zdaniem biskupi wywierają na posłów w kwestii in vitro.

- Sprawa jest gorąca, Sejm zaczął debatować. Akcja jest pod hasłem: „posłowie, nie lękajcie się biskupów” - powiedział Palikot na konferencji prasowej w Lublinie.

Dodał, że manifestacje mają na celu „ośmielić posłów, żeby mieli odwagę”. - Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że listę tych posłów, którzy głosowali za zajmowaniem się ustawami in vitro, odczytano w kościołach - mówił.

- Chcemy pokazać wyraźnie, że nie ma zgody na taką presję ze strony Kościoła na posłów, pokazać, że w jakimś sensie mamy w Polsce do czynienia z państwem wyznaniowym, przez tego typu zachowania - zaznaczył Palikot.

Zdaniem Palikota Kościół wywiera na posłów presję - jak się wyraził - „w stylu islamskim”, czemu były poseł PO chce się przeciwstawić.

- To jest jedno z najważniejszych dzisiaj zadań obywatelskich, jakie przed Ruchem stoją. Dlatego się pokazujemy, żeby było widać twarze, żeby było widać naszą determinację w tej sprawie. To jest też walka z pewną kulturą lęku, którą Kościół chce w Polsce jakby zafundować i w ten sposób zablokować realne załatwienie tej sprawy - podkreślił Palikot.

Manifestacje mają się odbyć przed siedzibą abp. Henryka Hosera w Warszawie, a także przed siedzibami biskupów w Krakowie, Częstochowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Źródło: Fronda.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela