PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

USA: departament sprawiedliwości i FBI przeciw obrońcom życia

Przedstawiciele administracji prezydenta Baracka Obamy, wraz z najważniejszymi w USA organizacjami proaborcyjnymi, zorganizowali seminarium szkoleniowe dot. metod i sposobu zwalczania „przemocy” obrońców życia względem przemysłu aborcyjnego. Chodziło o wypracowanie rozwiązań, które skutecznie uniemożliwią działaczom pro-life organizowanie pokojowych pikiet, marszów, bojkotów itp.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) i departament sprawiedliwości sponsorowały seminarium, które odbyło się 29 sierpnia w kwaterze FBI w Porltand. Na szkolenie przybyli między innymi przedstawiciele wielkich organizacji proaborcyjnych tj. Planned Parenthood, National Abortion Federation oraz Feminist Majority Foundation.

Na zakończenie szkolenia wydany został specjalny dokument, który określa się jako „Przewodnik walki ze zorganizowaną przemocą antyaborcyjnych ekstremistów wobec kobiet korzystających z usług zdrowotnych”.

W przewodniku informuje się m.in. o tym, że za nękanie i zastraszanie kobiet należy uznać prezentowanie przed ośrodkami aborcyjnymi dużych zdjęć, przedstawiających wizerunek abortowanego płodu. Również nękaniem kobiet jest organizowanie przez obrońców życia pikiet i bojkotów, dostarczanie do ośrodków ulotek broniących życia nienarodzonych, rozmawianie z kobietami udającymi się na „zabiegi” aborcyjne, głośne wypowiadanie swojego zdania na temat zła aborcji przed ośrodkami, rozpowszechnianie dokumentów, informujących o nadużyciach aborcjonistów itp.

Członkowie seminarium podkreślili, że należy budować jak najlepsze relacje z osobami świadczącymi aborcję oraz stworzyć im sprzyjającą atmosferę do pracy (sic!).

W przewodniku wyszczególniono listę organizacji pro life, które uznano za instytucje niebezpieczne, sprzeciwiające się polityce kontroli urodzin.

Obrońcy życia są oburzeni zaangażowaniem się tak poważnej instytucji jak FBI i departamentu sprawiedliwości po stronie aborcjonistów. Choć z drugiej strony to ich nie dziwi, zwłaszcza po tym jak w 2009 r. w raporcie opracowanym przesz Janet Napolitano, szefową Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, uznano za szczególnie niebezpieczny tzw. ekstremizm prawicowy, do którego zaliczono działalność obrońców życia.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS 01.10.2010

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela