PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Francja: katolickie cmentarze znów zostały zaatakowane przez wandali

Nieznani sprawcy ponownie sprofanowali dwa katolickie cmentarze we francuskim departamencie Deux-Sevre. Kilka dni temu zniszczono 20 grobowców na cmentarzu we Frontenay Rohan k. Niort, a w pobliskim Parthenay uszkodzono tablice cmentarne i krzyże. Zdaniem Francois Prestata, zastępcy mera Frontenay Rohan, obecne profanacje przypominają te, których dokonano w połowie czerwca br. - informuje "Nasz Dziennik".

Mer Parthenay, Xavier Argenton, oświadczył, że zniszczeń dokonano w nocy w najbardziej oddalonej części cmentarza. Wandale skoncentrowali się głównie na niszczeniu symboli religijnych: krzyży, rzeźb, malowideł. Jego zdaniem, "aktualnie obserwuje się zwiększenie tego typu aktów wandalizmu na terenie całego kraju" - czytamy w "NDz".

Minister spraw wewnętrznych Brice Hortefeux oświadczył, że jest zaszokowany wzrostem profanacji miejsc kultu chrześcijańskiego. Od początku br. doszło do 323 aktów dewastacji, dotyczyły one 140 cmentarzy i 183 kościołów.

Gazeta przypomina, że to katolickie miejsca kultu są najczęściej atakowane. 95 profanacji we Francji dotyczy kultu chrześcijańskiego. Od 2005 r. w obliczu zupełnej obojętności władz i mediów średnio co drugi dzień dochodziło do profanacji katolickich kościołów i cmentarzy.

Źródło: Nasz Dziennik

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela