PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Hawking: Bóg nie był potrzebny

"Wielki wybuch", przez który powstał wszechświat, był nieuniknionym skutkiem praw fizycznych. Wszechświat nie potrzebował ingerencji Boga, by powstać - uważa znany fizyk Stephen Hawking.

W swojej ostatniej książce twierdzi, że przez grawitację wszechświat mógł powstać z niczego. - To, że coś powstało, że istnieje wszechświat, że my żyjemy, jest skutkiem spontanicznego procesu - uważa Hawking. - Nie ma potrzeby odwoływać się do Boga, by szukać przyczyn powstania wszechświata - dodaje fizyk.

W jednej z najgłośniejszych swoich książek "Krótka historia czasu" Hawking nie wykluczał boskiej interwencji w tworzeniu wszechświata. - Jeśli stworzymy spójną teorię, to będzie ostateczny triumf ludzkiego rozumu - do tego potrzebna jest znajomość rozumu Boga - pisał o poszukiwaniu wiedzy na temat początków wszechświata w swojej książce.

W swojej najnowszej pracy fizyk odrzucił teorię Izaaka Newtona, który wykluczał możliwość spontanicznego powstania wszechświata i wskazywał na pomoc Boga w jego stworzeniu.

W jednym z wywiadów dla telewizji brytyjskiej, Hawking przyznał, że nie wierzy w istnienie Boga. Dodał, że jego zdaniem powstanie wszechświata było po prostu wynikiem praw i mechanizmów fizycznych.

Źródło: fronda.pl

Komentarz Krucjaty:

Ciekawe skąd się wzięła owa grawitacja... Hawking może i jest dobrym fizykiem ale na filozofa się nie nadaje.

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela