PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Rzym: ”Kościół jest atakowany z zewnątrz i od wewnątrz”

– Obecnie jest na całym świecie 408 024 kapłanów katolickich. To dużo, ale zarazem mało jak na ponad miliard katolików – mówił 10 czerwca kard. Marc Ouellet w medytacji do księży przybyłych do Rzymu na zakończenie Roku Kapłańskiego – informuje Radio Watykańskie. Arcybiskup Quebecu stwierdził, że Kościół jest atakowany z zewnątrz, ale także od wewnątrz w celu jego podzielenia.

Kard. Marc Ouellet przypomniał, że święcenia kapłańskie przyjął w maju 1968 r. – Rozpocząłem posługę w atmosferze ogólnej kontestacji, która mogłaby sprawić, że zboczyłbym z drogi czy nawet ją przerwał tak, jak przydarzyło się wówczas wielu księżom i zakonnikom – wyznał kanadyjski purpurat. – Doświadczenie misyjne, kapłańska przyjaźń i bliskość ubogich pomogły mi przeżyć burze lat posoborowych.

Hierarcha zwrócił uwagę na to, że jesteśmy świadkami „bezprecedensowej fali kontestacji Kościoła i kapłaństwa po ujawnieniu skandali, których zło musimy uznać i szczerze naprawiać ich konsekwencje. – Jednak niezależnie od koniecznego oczyszczenia, na jakie zasługują nasze grzechy, trzeba też dostrzec otwartą opozycję przeciw naszej posłudze prawdy. Podejmuje się ataki z zewnątrz i również od wewnątrz, by podzielić Kościół” – dodał kard. Ouellet, zachęcając do modlitwy o jedność Kościoła i uświęcenie księży mających głosić Dobrą Nowinę zbawienia.

Źródło: Radio Watykańskie

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela