PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wyznanie Dalajlamy: pozostaję marksistą

Dalajlama, duchowy przywódca Tybetu, przybył do Stanów Zjednoczonych z kilkudniową wizytą gdzie ma wygłosić serię publicznych odczytów.

- Pozostaję marksistą – powiedział najsłynniejszy z żyjących buddyjskich mnichów, podczas czwartkowego wykładu w Nowym Jorku.

- Marksizm posiada swój wymiar etyczny, a kapitalizm to tylko dążenie do osiągania zysków – dodał Dalajlama, który został zmuszony przez chińskich komunistów do opuszczenia Tybetu w 1959 roku. Podkreślił jednak, że dostrzega dużo pozytywnych zmian, jakie zaszły w Chinach po wprowadzeniu systemu kapitalistycznego – Standard życia dla milionów uległ znacznej poprawie.

Buddyjski mnich stwierdził, że wybór Baracka Obamy na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jako pierwszego ciemnoskórego piastującego to stanowisko, świadczy o pozytywnym dojrzewaniu społeczeństwa.

Wykłady Dalajlamy odbywają się do niedzieli w budynku Radio City Music Hall, a ceny biletów wstępu sięgają nawet kilkuset dolarów. Mnich zapytany o wygórowany koszt udziału w prelekcjach, powiedział, że nie otrzymuje z tej kwoty nawet dolara. Większość dochodów z tego tytułu ma iść na cele dobroczynne, ale jak sam stwierdził – Niestety organizatorzy staną się bogatsi.

Źródło: Onet.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela