PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Benedykt XVI o cierpieniu Ojca Świętego i Kościoła spowodowanym grzechami wewnętrznymi

Ojciec Święty Benedykt XVI na pokładzie samolotu udającego się do Portugalii powiedział znajdującym się tam dziennikarzom, że objawienia fatimskie mówią także o tym, iż ataki na papieża i Kościół będą pochodzić od grzechów wewnątrz Kościoła. Jego zdaniem te wewnętrzne ataki są widoczne w „naprawdę przerażający sposób” w postaci nadużyć seksualnych. Papież wezwał do pokuty i oczyszczenia.

Ojciec Święty został zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy objawienia fatimskie, które przewidywały czasy próby, jakiej będzie poddawany Kościół, można odnieść do kryzysu seksualnego wśród duchownych?

Papież miał odpowiedzieć, że w przesłaniu fatimskim jest mowa o atakach na papieża i Kościół, które będą pochodzić nie tylko z zewnątrz, ale także niejako z wnętrza samego Kościoła. Benedykt XVI zauważył, że cierpienia Kościoła mają się brać z grzechów istniejących wewnątrz Kościoła. – To od zawsze było wiadome, ale dzisiaj widzimy to w naprawdę przerażający sposób. Największy ciężar na Kościół nie spada od wrogów zewnętrznych, ale zrodził się z grzechu wewnątrz Kościoła – stwierdził. Dlatego podkreślił, że tak bardzo potrzebne jest Kościołowi publiczne oczyszczenie, pokuta i przebaczenie, choć wie, że przebaczenie nie zastąpi sprawiedliwości. Papież dodał również, że katolicy muszą się na nowo uczyć modlitwy i pokuty.

Kiedy Matka Boża objawiła się trzem pastuszkom w 1917 r. w Fatimie zapowiedziała wojnę, cierpienia, a także prześladowania papieża i Kościoła. Dwie pierwsze tajemnice dotyczyły wizji piekła, prośby o pokutę i nawrócenie oraz poświęcenia się Najświętszemu Sercu Maryi, a także szkód, jakie miała spowodować Rosja, jeśli nie zostanie poświęcona Jej Niepokalanemu Sercu. Trzecia tajemnica nie była ujawniana aż do 2000 r. Dotyczy ona prześladowania papieża i Kościoła, unicestwienia wielu narodów. Kard. Ratzinger pisząc komentarz do tej tajemnicy zaznaczył, że jest ona wezwaniem Matki Bożej do pokuty i modlitwy w celu ocalenia wielu dusz.

Źródło: CNA, AS


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela