PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Facebook cenzuruje

Popularny portal społecznościowy Facebook, bez wcześniejszego ostrzeżenia, uniemożliwił w czwartek aktualizacje katolickiej strony Catholic Online i zablokował jej wyświetlanie się w innych komputerach z powodu rzekomych nadużyć.

Redakcja strony Catholic Online próbowała skontaktować się z przedstawicielami Facebooka. Po wielu próbach przedstawicielom strony udało się dodzwonić do biura rzecznika prasowego portalu społecznościowego, domagając się wyjaśnień. Niestety, do chwili obecnej ich nie usłyszano.

Catholic Online po raz pierwszy otworzył swoje konto w Facebooku w marcu tego roku. W ciągu kilku tygodni strona ta zyskała ponad 6 tys. abonentów. Jednak od samego początku istniała silna opozycja wobec niej. Strona została zaatakowana przez antykatolickich bigotów, którzy zarzucali jej, że „jest antygejowska”.

Największe poruszenie wywołał zamieszczony na stronie artykuł dot. związku pedofilii z homoseksualizmem. Do redakcji napłynęło wiele nienawistnych e-maili. Sprzeciw wobec strony osiągnął szczyt 19 kwietnia, kiedy utworzono nowe konto Catholic Online przeciw Catholic Online. Była to oczywista próba ataku. Twórcy tej wrogiej strony posunęli się nawet do bezprawnego skopiowania logo Catholic Online. Dopiero po zdecydowanej interwencji pracowników Catholic Online strona została zlikwidowania.

Przeciwnicy Catholic Online złożyli na stronę wiele skarg, które nie miały żadnego uzasadnienia. Mimo to Facebook zdecydował się ją zablokować. Mimo interwencji wiceprezesa ds. eksploatacji sieciowej Catholic Online, Nicka Leyendeckera, który złożył zażalenie, że strona nie może łączyć się przez platformę Facebook ze swoimi czytelnikami, do tej pory nie było żadnej reakcji. Catholic Online wciąż jest zablokowana.

Źródło: CatholicOnline.com, AS; 23.04.2010

Komentarz Krucjaty:

Na następny dzień cenzura została zdjęta ale strona Catholic Online nie otrzymała żadnego wyjaśnienia. Oczywiste jest zatem, że nikt nie poczuwa się do winy i należy przygotować się na kolejne tego typu posunięcia wobec katolików.


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela