PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Nebraska: ustawa ograniczająca aborcję ze względu na ból odczuwany przez dziecko poczęte

Kongres stanu Nebraska przyjął nową ustawę antyaborcyjną, którą obiecał podpisać gubernator Dave Heineman. Ustawa ta zakazuje dokonywania aborcji po 20. tygodniu ciąży, ze względu na odczuwany przez dziecko ból.

Ustawę przyjęto zdecydowaną większością głosów. "Za" było 44 kongresmenów, a "przeciw" tylko 5. Obrońcy życia zwracają uwagę, że jest to pierwsza tego typu legislacja, która uwzględnia medycznie udokumentowany fakt, że dzieci poczęte odczuwają ból w 20. tygodniu ciąży.

Obrońcy życia przewidują, że nowa legislacja zostanie zaskarżona i ostatecznie może trafić do Sądu Najwyższego. Ich zdaniem nawet dobrze by się stało, bo SN musiałby wziąć poważnie pod uwagę udokumentowane fakty medyczne dot. cierpienia odczuwanego przez dziecko poczęte, przez co musiałby wydać orzeczenie, które powszechnie ograniczyłoby stosowanie aborcji w całym kraju.

Upowszechnienie informacji o straszliwych skutkach tzw. aborcji przez częściowe urodzenie spowodowało, że wielu zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu tego typu praktyk.

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy płód w 20. tygodniu ciąży ma rozwinięte receptory nerwowe oraz połączenia nerwowe, które ciągną się wzdłuż całego ciała do mózgu. Lekarze zdając sobie sprawę z bólu odczuwanego przez tak małe dzieci, nawet wtedy, kiedy przeprowadzają operacje wewnątrz łona matek stosują znieczulenie płodu.

"The Pain Capable Child Protection Act" jest pierwszą tego typu ustawą w USA, która chroni nienarodzone dziecko przed aborcją, ze względu na odczuwany przez nie ból po 20. tygodniu ciąży. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy poważnie zagrożone jest życie matki.

Źródło: LifeNews.com, AS


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela