PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

USA: tysiące osób wstąpiło do Kościoła katolickiego w Wielkanoc

W USA dochodzi do licznych konwersji na katolicyzm. W diecezji Dallas do sakramentu chrztu przygotowywało się 3 tys. osób, w diecezji Santo Antonio 1112 osoby z czego wiele, to ludzie młodzi.

Również ponad 1100 osób przygotowywało się do przyjęcia sakramentu chrztu w diecezji Forth Worth; w diecezji Atlanta - 1800 osób; archidiecezji Los Angeles - 2400; w diecezji Seattle również ponad 1100 osób; w archidiecezji Portland w Oregonie - 842 osoby. W Detroit - 1225 osób; w Cincinati - 1049, w Denver - 1102, w Arlington - 1100, Washington DC - 1150 osób.

Okazuje się że katolicyzm jest w USA najliczniejszym wyznaniem z liczbą wiernych szacowaną na 68 milionów. W zeszłym roku odsetek katolików zwiększył się o 1,5 proc.

Równocześnie w mediach pojawiły się wyniki badań statystycznych obrazujące stosunek Amerykanów do prawd chrześcijańskich. Okazuje się, że wg portalu internetowego News Max 78 proc. Amerykanów wierzy w zmartwychwstanie Pana Jezusa; ta sama próba badanych pokazuje, że 81 proc. wierzy, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym, przyszedł na ziemię i umarł za nasze grzechy.

Źródło: Zenit.org, News Max


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela