PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Benedykt XVI potępił włączanie do Eucharystii obrzędów innych religii

Benedykt XVI zdecydowanie potępił wprowadzanie do celebracji eucharystycznej obrzędów zapożyczonych z innych religii. Papież uczynił to w przemówieniu do grupy biskupów z brazylijskiej Amazonii, przybywających z wizytą "ad limina Apostolorum".

Ojciec Święty zaznaczył, że w centrum celebracji Mszy św. musi być osoba Jezusa Chrystusa. Trzeba więc unikać zbędnego rozgardiaszu i umożliwić wiernym skupienie.

Przypomniał, że "główna i zasadnicza postawa wiernych, uczestniczących w celebracji liturgicznej powinna koncentrować się nie na działaniu, ale na słuchaniu, otwartości, otrzymywaniu...". Zaznaczył, że "otrzymywanie", nie oznacza pozostawania w bierności i obojętności wobec tego, co się dzieje", ale współpracę zgodnie z "prawdziwą naturą prawdziwego Kościoła" zaangażowanego w działanie i oddanego kontemplacji, obecnego w świecie, a jednak pielgrzymującego".

- Jakże bardzo od tego odległe jest popadanie w synkretyzm w imię inkulturacji, wprowadzenie do celebracji Mszy św. obrzędów zapożyczonych z innych religii czy też partykularyzmów kulturowych - podkreślił Ojciec Święty. Cytując Jana Pawła II przypomniał, że misterium eucharystyczne jest nazbyt wielkie, aby tolerować dwuznaczności i redukcjonizm.

Źródło: KAI

Komentarz Krucjaty:

Inkulturacja poprzez lansowanie różnorodności doktrynalnej, teologicznej i liturgicznej może doprowadzić do zniszczenia jedności Kościoła.


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela