PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Generał: z homoseksualistami armia jest słabsza

Emerytowany generał amerykański ogłosił, że holenderskie wojsko dopuściło do masakry Muzułmanów w Srebrenicy w 1995 r., ponieważ w jego szeregach byli geje.

Generał John Sheehan, jeden z byłych dowódców sił NATO na Bałkanach, wystąpił przed senacką komisją szukającą odpowiedzi na pytanie, czy należy zezwolić homoseksualistom na służbę w armii USA bez ukrywania ich orientacji. Według generała właśnie obecność gejów w oddziałach holenderskich w Bośni miała wpływ na tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w Srebrenicy. W lipcu 1995 r. siły bośniackich Serbów przejechały przez terytorium znajdujące się pod nadzorem słabo uzbrojonych Holendrów, po czym dokonały masakry ponad 8 tys. muzułmańskich mężczyzn i chłopców.

Sheehan stwierdził, że zezwolenie gejom otwarcie przyznającym się do swojej orientacji na służbę w europejskich armiach doprowadziło do osłabienia ich zdolności bojowej. - Spowodowało to, że siły zbrojne były niewłaściwie przygotowane do wojny. Przypadek, do którego się odnoszę, miał miejsce, gdy Holendrom powierzono zadanie obrony Srebrenicy przed Serbami. Batalion był osłabiony, kiepsko dowodzony. Serbowie weszli do miasta, przykuli kajdankami żołnierzy do słupów telefonicznych, po czym wyprowadzili Muzułmanów i wystrzelali ich - mówił.

Szef komisji Carl Levin zapytał: - Czy holenderscy dowódcy mówili panu, że to dlatego, iż byli tam żołnierze-geje? - Tak, mówili. Przedstawiali to jako część problemu - odpowiedział Sheehan.

Holenderskie Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie, w którym uznało twierdzenia Amerykanina za "kompletny nonsens". Ambasador w Waszyngtonie Renee Jones-Bos podkreśliła, że podczas drobiazgowego śledztwa w sprawie wydarzeń w Srebrenicy nie odkryto żadnych faktów, które potwierdzałyby słowa amerykańskiego dowódcy.

Wydarzenia z 1995 r. są w Holandii bardzo drażliwym tematem. Śledztwo w tej sprawie doprowadziło siedem lat później do upadku rządu. Pod naporem sił serbskich Holendrzy w Srebrenicy wycofywali się lub poddawali, oddając tylko strzały ostrzegawcze i ani razu nie celując bezpośrednio w Serbów.

Dwa holenderskie F-16 zbombardowały co prawda serbskie czołgi, ale ataki wstrzymano, gdy Serbowie zagrozili zniszczeniem holenderskiego batalionu i egzekucją wziętych wcześniej do niewoli francuskich pilotów. W efekcie Srebrenica stała się widownią największego masowego mordu w Europie od czasów II wojny światowej.

Źródło: rp.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela