PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Sławomir Skiba, "Polonia Christiana"
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny!

Większymi wrogami pokoju niż bezmyślni barbarzyńcy, stosujący czy to bejsbolowy kij, czy ładunek wybuchowy jako główne środki rozwiązywania problemów, są tylko ludzie o naiwnym przeświadczeniu, że wszyscy na świecie chcą dobrze. Utrzymują oni, że nawet z najbardziej agresywnym bandytą wystarczy porozmawiać, aby go przekonać, że przemoc nie prowadzi do niczego dobrego, a zaraz stanie się on człowiekiem cnotliwym.

Co łączy obie te grupy? Ci pierwsi nie cofną się przed niczym dla zaspokojenia swoich zwierzęcych instynktów, a ich żądza krwi i furia popycha ich do największych zbrodni. Nie ma dla nich żadnych barier - użyją wszystkich środków, aby osiągnąć swoje cele.

Drudzy, upojeni sentymentalną i łzawą wizją świata bez przemocy i walki, zapłacą każdą cenę za ułudę pokoju, byle tylko nie stanąć przed koniecznością użycia siły przeciwko złu. Są w stanie zgasić światło rozumu i uwierzyć w największe absurdy, by śnić utopię o możliwości pojednania dobra ze złem. Nie cofną się przed najdalej posuniętymi kompromisami moralnymi, aby zapewnić sobie choćby mglistą perspektywę pokoju. Nader łatwo stają się wówczas trybami w maszynerii antychrześcijańskiej Rewolucji, która z premedytacją wykorzystuje ów lęk wielu chrześcijan przed koniecznością walki i zaszczepia fałszywą wiarę w to, że przy pomocy nauki i postępu technicznego uda się stworzyć raj na ziemi.

Ta zaś wiara zasadza się na przekonaniu, że człowiek jest samowystarczalny i, na przekór nauczaniu Kościoła, nie podlega skutkom grzechu pierworodnego i własnych grzechów. W myśl tej trwającej co najmniej od czasów Oświecenia herezji, człowiek dąży do wyeliminowania wszelkiego cierpienia i bólu, aby przedłużyć życie w nieskończoność i żyć na tym świecie w republice powszechnej szczęśliwości i pokoju. Tymczasem, jak pisze prof. Plinio Corr?a de Oliveira, na drodze tejże utopii staje mundur policjanta czy żołnierza, będący potwierdzeniem istnienia wartości, za które można oddać własne życie, oraz zasad moralnych, ponieważ wojskowość opiera się na pojęciach honoru i użycia siły w służbie dobru, zwróconej przeciw złu. W konsekwencji więc Rewolucja na kolejnym etapie budowania raju na ziemi zwalcza prestiż policji i wojska, ponieważ ich istnienie pośrednio potwierdza nauczanie Kościoła o grzechu i złu oraz konieczności walki z nimi.

I tak w coraz większym tempie współczesny człowiek Zachodu pogrąża się w oparach samobójczego pacyfizmu i sentymentalnej wizji świata. Skazuje w ten sposób na tragiczny los swoje własne dzieci, które w niedalekiej przyszłości mogą zostać wydane na pastwę różnej maści barbarzyńców, zarówno tych rodzimych, jak i nadciągających z zewnątrz.

Oto młodzi mężczyźni, których dziadkowie i pradziadkowie, ryzykując utratę własnego życia, stawali do odważnej i bohaterskiej walki w obronie Prawdy, rodziny, ojczyzny, wolności, honoru, zamiast hartować ducha i ćwiczyć się w męstwie, od najmłodszych lat wychowywani są w przeświadczeniu, że mają prawo do słabości i ucieczki przed odpowiedzialnością. Jaką straszną cenę zapłacą ich rodzice, którzy w swoim zaślepieniu usuwają im z drogi wszystkie najmniejsze nawet troski i problemy, wychowując swych synów na zniewieściałych nieudaczników, którym nawet przez myśl nie przejdzie, że można się poświęcić dla czegoś więcej niż tylko własnej przyjemności? Na co mogą liczyć ich przyszłe żony i rodziny, o ile w ogóle ci wieczni chłopcy będą w stanie kiedykolwiek zdecydować się na odpowiedzialność małżeńską?

Jeśli więc nie chcemy patrzeć na śmierć naszej cywilizacji, przestrogą i wezwaniem powinny stać się dla nas słowa antycznej maksymy: Si vis pacem, para bellum!


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela