PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Brytyjskie szkoły wyznaniowe będą musiały propagować homoseksualizm i aborcję

Brytyjski rząd wyjaśnił w tym tygodniu, że nowelizacja ustawy o dzieciach, szkołach i rodzinach, oznacza, że również szkoły wyznaniowe będą musiały obowiązkowo realizować program PSHE (Personal Social and Health Education). Innymi słowy placówki te nie będą mogły przeciwstawić się propagowaniu aborcji, antykoncepcji oraz homoseksualizmu. Nowy program ma być realizowany od września 2011 r.

Program budzi poważne kontrowersje od dłuższego czasu. Liczne protesty organizacji pro-rodzinnych zaktywizowały homoseksualistów, którzy domagali się, aby szkoły wyznaniowe nie mogły dobrowolnie podejmować decyzji o odrzuceniu tego programu. W następstwie ich sprzeciwu, ministerstwo zajmujące się sprawami szkolnictwa, dzieci i polityki socjalnej, wydało oświadczenie, w którym potwierdziło, iż "wszystkie świeckie szkoły i uczelnie są zobowiązane do realizacji programu, chociaż szkoły wyznaniowe będą samodzielnie podejmować decyzję w tej sprawie, uwzględniając wartości i etos szkoły. Jednocześnie nie będą one mogły mówić, że ich poglądy i wartości są jedynymi i prawdziwymi".

W nieoficjalnym oświadczeniu minister Ed Balls powiedział gazecie "The Daily Telegraph", że w gruncie rzeczy szkoły religijne będą "zmuszone" do nauczania homoseksualizmu jako czegoś normalnego i niekrzywdzącego. Nie będą one mogły mówić, że dogmaty wiary są prawdziwe, gdyż zakazuje im się uczenia nietolerancji.

We wtorek, w radiu BBC minister informował, że program przewiduje oprócz promowania homoseksualizmu, także promocję aborcji jako sposobu na rozwiązanie problemu niechcianej ciąży. Podkreślił, że do tej pory szkoły wyznaniowe mogły nauczać o tym, że homoseksualizm, aborcja, antykoncepcja są złe. Po wejściu ustawy w życie sytuacja ma się radykalnie zmienić. - Po raz pierwszy szkoły nie będą mogły ignorować innych punktów widzenia w tych kwestiach, bądź też informować tylko o jednym stanowisku - podkreślił minister. - Będą musiały mówić, że istnieje wiele różnych poglądów na temat homoseksualizmu. Nie mogą nauczać homofobii. Będą musiały wyjaśnić, na czym polega partnerstwo cywilne. Będą musiały także zaprezentować zrównoważony pogląd na temat aborcji, przedstawić argumenty obu stron oraz wyjaśnić, w jaki sposób uzyskać dostęp do aborcji. To samo odnosi się do kwestii antykoncepcji - zaznaczył.

Minister, przesyłając list do gazety "The London Times", podkreślił, że szkoły wyznaniowe zostaną "zmuszone do porzucenia swoich poglądów religijnych".

Jak się okazuje ustawa uzyskała poparcie arcybiskupa Vincenta Nicholsa z episkopatu Anglii i Walii oraz organu katolickiego odpowiedzialnego za edukację - Catholic Education Service. Balls chwalił postawę hierarchii katolickiej, w szczególności zaangażowanie arcybiskupa Nicholsa, który po raz pierwszy poparł edukację seksualną poniżej 15 roku życia.

- Ludzie spoza Wielkiej Brytanii powinni wiedzieć, że ideologia rządu brytyjskiego jest nawet bardziej radykalna i jeszcze bardziej przebiegła niż rewolucjonistów francuskich - powiedział Anthony Ozimic ze Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) portalowi LifeSiteNews.com.

Organizacja SPUC walczy z nowelizacją ustawy, która zobowiązuje do realizacji od września 2011 r. kontrowersyjnego programu. Oskarża także Catholic Education Service o współpracę z radykalnym, anty-chrześcijańskim rządem, który nie zezwala na wolność religijną i na siłę promuje homoseksualizm oraz aborcję. Zdaniem Ozimica, CES dał się oszukać i zdradził własne zasady. Wydawało mu się, że wywalczył klauzulę, która zezwala na swobodne decydowanie, o czym będzie się nauczać, a tak nie jest. - Kompromis i współpraca z rządem zaowocują nie ustępstwami rządu, ale jeszcze większym prześladowaniem tych, którzy bronią tradycyjnej rodziny - podkreślił Ozimic.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Pogrubienia: Krucjata


Komentarz Krucjaty:

Tak wygląda europejska "tolerancja": narzucanie "umiarkowania" i "zrównoważonych poglądów" wykastrowuje nauczanie Kościoła Katolickiego. Najbardziej zatrważające jest jednak to, że hierarchowie Kościoła (jak arcybiskup Nichols) nie potępiają tak szkodliwego prawodawstwa i to świeccy katolicy są zmuszeni przejmować straż nad czystością Wiary. Panie, daj nam wielu świętych kapłanów!


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela