PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Prawa wszystkich stworzeń

Czy zwierzętom przysługuje prawo do adwokata? Tak uważają szwajcarscy miłośnicy zwierząt. Udało im się nawet zebrać wystarczającą liczbę podpisów, aby przeprowadzić referendum w tej sprawie.

Jeśli Szwajcarzy poprą pomysł - pisze "Daily Telegraph" - to każdy kanton zostanie zobowiązany do powołania adwokata, który będzie występował w obronie zwierząt. Szwajcaria już przoduje w tej dziedzinie. Od niedawna poprawka do konstytucji zapewnia ochronę "godności" roślin. W ubiegłym roku zaś wprowadzono przepisy gwarantujące prawa wszystkim stworzeniom: od świnki morskiej po złotą rybkę.

Teraz też nikt nie słucha protestów rolników i polityków, którzy argumentują, że adwokaci broniący zwierząt są bezużyteczni. Obrońcy praw zwierząt mają na to jedną odpowiedź - ludzie oskarżeni o okrucieństwo wobec zwierząt mogą sobie wynająć adwokata, a zwierzęta nie.

W Polsce zwierzęta nie są zostawione same sobie. - Nasi inspektorzy już występują w sprawach dręczenia zwierząt jako oskarżyciele posiłkowi - zapewnia Łukasz Balcer z polskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

źródło: rp.pl


Komentarz Krucjaty:

Gdyby to był film, można by mówić o komedii. Ale mamy do czynienia z rzeczywistością. Jest to więc horror.


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela