PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wykładowca o krzyżu: Nie lubię tego, to jest jak swastyka

Do jakich absurdów może prowadzić nienawiść do krzyża? Jeden z wykładowców amerykańskiej uczelni uznał krzyż za równie obraźliwy symbol jak... swastyka. Sprawę ujawniła jedna ze studentek uczelni, która stanęła w obronie symbolu wiary.

Studentka Joe Mitchell, będąc na zajęciach z ceramiki w Eastfield College w Teksasie w USA, wyrabiała krzyże oraz inne symbole religijne, które dawała swoim znajomym w prezencie.

Jej praca nie spodobała się szefowi wydziału ceramiki Jamesowi Watralowi, który wizytował zajęcia na jej wydziale. W sali gdzie studenci wypalali ceramiczne wyroby, wziął jeden z krzyży zrobiony przez Mitchell i powiedział "nie lubię tego". Studentka, która stanęła w obronie krzyża wdała się w dyskusję z Watralem, ten zaś porównał krzyż do swastyki uznając, że "jest wiele osób, dla których krzyż to obraźliwy symbol, tak samo jak swastyka dla innych". Po rozmowie Watral, zakazał wypalania krzyży w piecach wydziału ceramiki uczelni. Niestety nikt do tej pory nie zabronił niedouczonemu wykładowcy ośmieszania wydziału, na którym pracuje.

źródło: Fronda.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela