PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Kościół rozróżnia dyskryminację sprawiedliwą homoseksualistów od niesprawiedliwej

Kościół katolicki rozróżnia między sprawiedliwą a niesprawiedliwą dyskryminacją homoseksualistów - powiedział w wywiadzie dla agencji Life Site News radca prawny misji Stolicy Apostolskiej przy ONZ ks. Philip J. Bené.

Stolica Apostolska sprzeciwia się dyskryminacjom niesprawiedliwym, czyli poważnym naruszeniom praw człowieka, takim jak kara śmierci, tortury czy inne okrutne, nieludzkie i upokarzające kary - stwierdził ks. Bené. Kościół nie popiera natomiast homoseksualnego stylu życia i sprzeciwia się adopcji dzieci przez homoseksualistów czy ich pseudomałżeństwom.

Watykański dyplomata przypomniał dokument Kongregacji Nauki Wiary z 1992 r., który dopuszcza dyskryminację homoseksualistów, kiedy nie jest ona niesprawiedliwa. Chodzi tu m.in. o wspomnianą już adopcję, pracę w charakterze nauczyciela czy trenera sportowego, jak również służbę w wojsku.

Dyskryminacja sama w sobie nie jest czymś złym. Wszystko zależy od tego, jak jest interpretowana - tłumaczył watykański dyplomata. Jako przykład przytoczył przypadek jego 10-letniej siostrzenicy, której nie pozwala się wyjść za mąż. - Jest to oczywista dyskryminacja, ale sprawiedliwa - powiedział duchowny.

W ubiegłym tygodniu reprezentował on Stolicę Apostolską w dyskusji panelowej na temat zwalczania poważnych naruszeń praw człowieka ze względu na orientację seksualną bądź tożsamość "gender".

źródło: PiotrSkarga.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela