PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Za życiem i rodziną

Milion podpisów planuje zebrać Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny z USA pod apelem do ONZ o odpowiednie uznanie prawa do życia każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci oraz prawa każdego dziecka do bycia poczętym, narodzonym i wychowanym w rodzinie zbudowanej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Dokument, który ma zostać przedłożony w grudniu br. w czasie Zgromadzenia Ogólnego ONZ, dostępny jest w 19 językach (także po polsku) na stronie internetowej www.c-fam.org/campaigns/.

Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny zapoczątkował tę międzynarodową akcję jesienią ubiegłego roku. W ciągu kilku tygodni zebrano wtedy 467 tys. podpisów, w tym 44 tys. z Polski. Kampanię wspierały grupy prorodzinne z różnych krajów. W Polsce firmowały ją Human Life International Europa oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia. Teraz, kilka dni po ponownym uruchomieniu akcji, zebrano już 60 tys. podpisów. Petycja wzywa państwa członkowskie ONZ do interpretowania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka jako chroniącej poczęte dziecko przed aborcją. Wzywa także do szczególnej ochrony rodziny.
AKJ, KAI

źródło: Nasz Dziennik; 29.10.2009


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela