PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wandale zniszczyli antyaborcyjną wystawę "Wybierz Życie" w Poznaniu

Ekspozycja "Wybierz Życie", która wczoraj zawitała do Poznania, stała nienaruszona zaledwie kilka godzin. W nocy z piątku na sobotę zdemolowali ją nieznani sprawcy.

Wandale zaatakowali wystawę w nocy z piątku na sobotę. Przecięli około 60 uchwytów, na których umocowane były plakaty przedstawiające okrucieństwo aborcji. Wszystkie plakaty znalazły się na ziemi.

Komu przeszkadzała ekspozycja? - Prawdopodobnie działali oni w zorganizowanej grupie, bowiem pojedynczej osobie przecięcie kilkudziesięciu plastikowych mocowań musiałoby zająć zbyt wiele czasu na monitorowanym przez kamery placu w samym centrum miasta - mówi Fronda.pl współorganizator wystawy w Poznaniu, Henryk Krzyżanowski z Fundacji Pro.

Na szczęście "Wybierz Życie" już w sobotę rano ponownie stanęła na poznańskim Placu Wolności. - Skrzyknięcie grupy ludzi dobrej woli zajęło ok. 2 godzin i wystawa, mająca trwać dwa tygodnie, stoi znów w swoim pierwotnym kształcie - opowiada Krzyżanowski. Organizatorzy zgłosili już sprawę na policję.
Zdaniem współorganizotora wystawy, Mariusza Dzierżawskiego z Fundacji Pro, za aktem wandalizmu stoją zwolennicy zabijania nienarodzonych. - Aborcjoniści nie są w stanie patrzeć na prawdę o aborcji, którą pokazuje wystawa "Wybierz Życie". Stąd ataki - mówi Fronda.pl.

To nie pierwszy raz, gdy wystawa "Wybierz Życie" została zniszczona. Do zdemolowania ekspozycji doszło już m.in. podczas Przystanku Woodstock w Kostrzyniu nad Odrą pod koniec lipca tego roku, a także na początku października w Rzeszowie.

Pytany, czy nie zniechęca to pracowników organizacji do kontynuowania jej działalności, Dzierżawski odpowiada: - Przeciwnie. Dla nas to dodatkowa zachęta, aby robić następne wystawy. Widzimy bowiem, że prawda, którą pokazujemy, dociera do ludzi - wyjaśnia.

- Badania opinii publicznej pokazują wzrost liczby przeciwników aborcji i sądzimy, że wystawa "Wybierz Życie" mogła mieć w tym swój udział. To dla nas kolejny bodziec do działania. Wszystkich, którzy chcieliby zorganizować wystawę w swojej miejscowości, prosimy o kontakt przez stronę www.stopaborcji.pl - dodaje Dzierżawski.

Powstała w 2005 roku wystawa "Wybierz Życie" podróżuje po Polsce i ukazuje tragedię zabijania dzieci nienarodzonych. Jej przeciwnicy już czterokrotnie wytaczali organizatorom procesy sądowe, argumentując, że pokazywane zdjęcia są zbyt drastyczne. Wszystkie przegrali.

źródło: fronda.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela