PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Uniwersytet Wrocławski współorganizuje homo-festiwal we Wrocławiu

Marsz homoseksualistów ulicami Wrocławia będzie jednym z punktów programu siódmego festiwalu "Lesbijki, geje i przyjaciele", ktory odbędzie się od 22 do 25 października w stolicy Śląska. W przygotowania homo-imprezy włączył się Uniwersytet Wrocławski.

Manifestanci podczas pochodu będą domagać się wprowadzenia "Ustawy O Związkach Partnerskich" powołując się na Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Według niej wszyscy są równi wobec prawa i nikt nie może być dyskryminowany. Z placu Uniwersytetu Wrocławskiego wyruszą w sobotę o godzinie 14.00.

Również na Uniwersytecie Wrocławskim, w katedrze Antropologii, w ramach festiwalu będzie można obejrzeć film pornograficzny pt. "Różowy narcyz" lub wziąć udział w dyskusji "Rynek pracy - rynek nierówności" poświęcony prawom pracowniczych kobiet i lesbijek.

Stowarzyszenie katolickie, Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym, przygotowała już dwa formularze protestu skierowane do Rektora UWr oraz Prezydenta Wrocławia.

Organizatorami festiwalu, oprócz Koła Naukowego Uniwerystetu Wrocławskiego Queer Studies Nic Tak Samo, są także: Queerpunkowa Grupa Sister To Sister, Amnesty International Wrocław, Kampania Przeciw Homofobii Wrocław oraz Naczelny Antyfacet RP.

źródło: fronda.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela