PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Wietnam: 30 tysięcy Montagnardów przeszło na katolicyzm

30 tys. wietnamskich górali przyjęło wiarę katolicką - poinformował ordynariusz Kontum w czasie Światowego Dnia Misyjnego 18 października. - To dzieło Ducha Świętego z dużym udziałem i szczerym wkładem wielu ludzi - powiedział bp Michel Hoang Duc Oanh. - Kolejnych 30 tys. Montagnardów przygotowuje się do chrztu - dodał hierarcha. Intensywną pracę misyjną wśród Montagnardów prowadzą wietnamscy redemptoryści - informuje Radio Watykańskie.

Ośrodki redemptorystów, przygotowujące górali do przyjęcia wiary w Chrystusa, obchodzą w tym roku 40-lecie misji na płaskowyżu. W listopadzie Kościół Wietnamu rozpocznie jubileuszowy rok 350-lecia obecności chrześcijaństwa w tym kraju - przypomina rozgłośnia watykańska.

Montagnardzi to rdzenna ludność górskich terenów Płaskowyżu Wietnamu. Od lat padają ze strony komunistycznych władz ofiarą prześladowań religijnych i wywłaszczeń z zajmowanych przez siebie ziem. Górale próbowali już w przeszłości otworzyć własne, niezależne państwo, np. w czasie wojny wietnamskiej. Byli sojusznikami Stanów Zjednoczonych. Gdy w 1975 r. komuniści opanowali cały Wietnam, Montagnardzi bardzo szybko stali się ofiarami działań odwetowych, zmierzających do wyparcia ich ze stron ojczystych - przypomina Radio Watykańskie.

źródło: Radio Watykańskie


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela