PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Kościół "neutralny płciowo"

Synod luterańskiego Kościoła Szwecji zgodził się, większością 70 proc. głosów, na małżeństwa homoseksualne. Będzie je można zawierać od 1 listopada.

Wprowadzenie przez Kościół Szwecji tzw. neutralnych płciowo małżeństw to chęć dostosowania praktyki kościelnej do niedawno zreformowanego szwedzkiego prawa cywilnego, które od pierwszego maja tego roku dopuszcza zawieranie małżeństw przez homoseksualistów. Postanowienie Kościoła Szwecji wejdzie w życie pierwszego listopada.

Główna organizacja obrony praw homoseksualistów w kraju RFSL wyraziła zadowolenie z decyzji synodu. Skrytykowała zarazem indywidualne prawo pastorów do odmowy udzielenia małżeństwa osobom tej samej płci - wówczas Kościół powinien znaleźć innego kapłana, który to zrobi.

Kościół Szwecji to największa w tym kraju wspólnota religijna - należy do niego 73 proc. Szwedów. Do 2000 roku Kościół Szwecji miał także status Kościoła państwowego.

PAP

źródło: rp.pl


Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela