PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Biskup z Michigan: Noga hierarchy-homofila w mojej diecezji nie postanie

Kontrowersje wokół wizyty liberalnego hierarchy z Detroit, 79-letniego emerytowanego bpa Thomasa Gumbletona wybuchły, gdy ten zapowiedział swoje uczestnictwo w konferencji na rzecz pokoju i sprawiedliwości organizowanej w diecezji Marquette w stanie Michigan. Na jego przyjazd nie zgodził się miejscowy biskup Alexander K. Sample.

- Jako biskup Marquette jestem głównym pasterzem i nauczycielem katolickich wiernych Górnego Półwyspu, powierzonych mojej opiece. Z tego powodu ciąży na mnie śmiertelna odpowiedzialność zachowania wobec mojego ludu jasnego nauczania Kościoła katolickiego w kwestiach wiary i moralności – oświadczył bp Sample.

To nie pierwszy tego typu zakaz dla bpa Gumbletona. Wcześniej również biskup z Tucson nie wpuścił go na teren swojej diecezji. Hierarcha, zaangażowany w działalność organizacji New Ways Ministry i Call to Action – obie napominane przez Watykan za doktrynalne i moralne odstępstwa – chętnie agituje na różnego rodzaju konferencjach "postępowych katolików", promując związki homoseksualne, antykoncepcję czy święcenia kobiet.

9 października hierarcha miał wygłosić przemówienie na konferencji Obywatele Marquette Dla Pokoju i Sprawiedliwości, ale biskupa Sample – co nakazuje zwyczaj - o tym nie poinformował. Dopiero, gdy konferencja została nagłośniona, zwrócił się z "kurtuazyjnym" zapytaniem o pozwolenie nauczania w diecezji.

Tymczasem biskup Sample – jeden z najmłodszych amerykańskich biskupów, który formację kapłańska zawdzięcza już dokumentom Jana Pawła II a nie "postępowym" teoriom z lat 60. – nie ma zamiaru dopuścić do rozpowszechniania herezji w jego diecezji. - Aby nikt nie miał wątpliwości, pod moją duszpasterską opieką każdy musi otrzymać jasne nauczanie w tych ważnych dziedzinach – oświadczył.

źródło: AJ/LifeSiteNews.com

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela