PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

TFP z Matką Bożą na Piątej Alei w Nowym Jorku

Przedstawiciele amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) oraz sympatycy tej organizacji, jak co roku w październiku, spotkali się na Piątej Alei w Nowym Jorku, aby wspólnie modlić się na Różańcu.

Nowojorska Piąta Aleja znana jest na całym świecie. Codziennie przewija się przez nią mnóstwo Amerykanów i turystów z całego świata. 10 października br. sympatycy TFP zgromadzili się na placu przed Rockefeller Center, naprzeciw którego wznosi się słynna katedra p.w. św. Patryka.

Pomimo niesprzyjającej aury na plac przyszło około 150 członków TFP i sympatyków, którzy w ramach akcji America Needs Fatima (Ameryka potrzebuje Fatimy) odmówili modlitwę różańcową.

Spotkanie rozpoczęła procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej, niesioną przez czterech członków TFP w strojach ceremonialnych. Był to widok przejmujący, nie tylko dla przechodniów, ale nawet dla samych uczestników spotkania, którzy byli świadkami dwugodzinnego królowania Matki Bożej w jednym z najdroższych miejsc w Ameryce.

Reakcje przechodniów były różne. Jedni żegnali się znakiem krzyża, inni patrzyli z pozorną obojętnością, jeszcze inni okazywali wrogość, nie mogąc pogodzić się z faktem, że katolicy nie chowają się za drzwiami kościołów, lecz ośmielają się demonstrować swoje przywiązanie do wiary w miejscu publicznym. Do modlących się przyłączyło się kilku przechodniów, w tym gwiazdor filmów pro-life Eduardo Verastegui.

Modlitwę o nawrócenie Ameryki poprowadził Robert E. Ritchie, prezes kampanii America Needs Fatima. Przypomniał on uczestnikom spotkania, że odbywa się ono równolegle z 4337podobnymi spotkaniami w całym kraju. Na koniec uczestnicy odmówili Akt zawierzenia się Matce Bożej św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Wiele osób uklękło do tej modlitwy.

źródło: TFP.org, PiotrSkarga.pl, AS

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela