PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Rosja dostrzega zagrożenia in vitro

Rosyjska Akademia Nauk Medycznych sprzeciwia się dofinansowywaniu przez państwo techniki in vitro jako metody leczenia niepłodności - informuje Radio Watykańskie. Wiceprzewodniczący tej organizacji Aleksander Baranow stwierdził, że metoda ta jest nie tylko szkodliwa dla dziecka i jego matki, ale także w bardzo dużym stopniu sprzyja inwalidztwu.

Jak podkreśla Baranow, przy stosowaniu metody in vitro wzrasta ryzyko urodzin dzieci z wadami. W Rosji 75 proc. poczętych w ten sposób rodzi się inwalidami. Ten znany rosyjski pediatra stwierdza, że dofinansowanie zabiegów in vitro zostało wymuszone na władzach przez część środowiska lekarskiego, która argumentowała, że pomogą one rozwiązać problem kryzysu demograficznego. - Nic podobnego - powiedział Baranow. - Występując w Dumie Państwowej, apelowałem, że jeśli wydajemy pieniądze na in vitro, to od razu powinniśmy szykować pieniądze na opiekę nad inwalidami urodzonymi dzięki tej metodzie - dodał. W jego opinii, metoda jest podwójnie niebezpieczna także z tego powodu, iż jest praktykowana w sposób niekontrolowany, przez wielu lekarzy w gabinetach prywatnych.

źródło: Nasz Dziennik; 30.09.2009

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela