PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Jak telewizor niszczy relacje

Blisko jedna trzecia niemowląt i małych dzieci w USA i Europie Zachodniej żyje w domach, gdzie telewizor jest włączony przez większość dnia, nawet jeśli nikt nie ogląda żadnego programu. Badanie wpływu działającego w tle odbiornika na relacje rodziców z dziećmi wykazało, że jest on zdecydowanie negatywny - donosi "Child Development". Uczeni z University of Massachusetts zbadali 50 rocznych, dwu- i trzyletnich dzieci, którym w miejscu badań towarzyszyło jedno z rodziców. Stwierdzono, że kiedy w pokoju zabaw włączony był telewizor, jakość i częstość kontaktów pomiędzy domownikami znacząco malała.

Zwłaszcza rodzice poświęcali 20 proc. mniej czasu na rozmowy z dziećmi, a poza tym byli mniej aktywni i okazywali swoim pociechom mniej uwagi. Wcześniejsze badania wykazały niekorzystny wpływ włączonego w tle telewizora na jakość i długość samodzielnej zabawy dzieci.

źródło: Rzeczpospolita; 19/20.09.2009

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela