PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Potężny protest w Waszyngtonie przeciw socjalistycznej polityce Obamy

Jak podała gazeta The Daily Mail grubo ponad milion ludzi wzięło udział w proteście, który się odbył 12 września w Waszyngtonie. Protest zorganizowały środowiska konserwatywne, które w ten sposób chciały wyrazić swoje niezadowolenie z socjalistycznej polityki prezydenta Baracka Obamy.
Tłumy protestantów podobno wprawiły w osłupienie przedstawicieli władz Białego Domu. Demonstranci, którzy maszerowali wzdłuż Pensylvania Avenue trzymali w rękach transparenty oraz plakaty przedstawiające Baracka Obamę jako Stalina, Hitlera, Chuegevarę i skandowali: "Już dość, już dość!"

Amerykanie chcieli w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie, w szczególności z planowanej reformy służby zdrowia, popularnie nazywanej Obamacare.

Prezydent USA jest zdeterminowany wprowadzić w kraju powszechny system ubezpieczeń społecznych. Przeciwnych temu jest większość Amerykanów, którzy uważają, że jest on zbyt kosztowny, a Ameryki po prostu na to nie stać. Amerykanie nie chcą zbyt daleko posuniętego interwencjonizmu państwowego, uważając, że prowadzi on nieuchronnie ku socjalizmowi, a w najgorszym wypadku ku komunizmowi. Machina biurokratyczna, jaka musiałaby powstać do obsługiwania takiego systemu marnotrawiłaby ogromną ilość pieniędzy podatników.

Richard Brugle, weteran z Wietnamu, który protestował w Waszyngtonie mówił o projekcie reformy zdrowia: - On będzie kosztować dużo pieniędzy, których nie mamy. Z kolei inny demonstrator krzyczał: - Chcesz socjalizmu, jedź do Rosji!

Terri Hall z Florydy mówiła, że wcale nie chciała mieszać się do polityki, ale zdenerwowało ją to, co rząd wyprawia z budżetem państwa. Jej zdaniem deficyt budżetowy jest niekontrolowany, co tylko wystawia kraj na niebezpieczeństwo. Z kolei 58-letnia pielęgniarka z hrabstwa Farifax Anna Hayes dodała, że jest to jej pierwsza w życiu demonstracja, ale nie mogła postąpić inaczej jak tylko przybyć do Waszyngtonu i wyrazić swoje niezadowolenie wobec polityki rządu.

W demonstracji wzięli udział kongresmeni republikańscy, niektórzy demokraci oraz posłowie niezrzeszeni niezadowoleni z lekkomyślnej polityki budżetowej obecnej administracji.

Jak podaje gazeta, ostatnie tygodnie były szczególnie trudne dla prezydenta, który zmaga się recesją w kraju. Wg sondażu, który przeprowadzono na pięć dni przed słynnym przemówieniem Obamy w Kongresie, broniącym projektu reformy służby zdrowia, jego pracę popierało 50 proc. obywateli. Nie akceptuje jej 49 proc. Amerykanów.

źródło: The DailyMail, AS.

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela