PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Skandaliczny wyrok katowickiego sądu
"Gość Niedzielny" musi przeprosić kobietę, która chciała zabić swoje dziecko

Sąd Okręgowy w Katowicach zadecydował, że "Gość Niedzielny" i archidiecezja katowicka mają przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tys. zł zadośćuczynienia - donosi serwis internetowy dziennika "Rzeczpospolita".

Alicja Tysiąc domagała się od Wydawnictwa Kurii Metropolitalnej w Katowicach i ks. Marka Gancarczyka przeprosin za to, że publikowane na jej temat w "Gościu Niedzielnym" teksty sugerowały, że usiłowała dopuścić się zabójstwa. Twierdziła również, że jest osobą prywatną, a redakcja bezprawnie ingerowała w jej życie osobiste, pisząc o niej i publikując jej zdjęcie, bez jej zgody. Poza przeprosinami Tysiąc domagała się wypłacenia jej 50 tys. zł tytułem "zadośćuczynienia za szkody moralne spowodowane naruszeniem dóbr osobistych powódki w postaci czci, dobrego imienia oraz prywatności".

Strona pozwana wnioskowała o oddalenie w całości powództwa argumentując, że stan przedstawiony przez stronę powodową nie odpowiada prawdzie. Podkreślała przede wszystkim, że Alicja Tysiąc od dłuższego czasu na skutek własnych zabiegów jest osobą publiczną ze wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami. Powoływała się na konstytucyjną zasadę wolności słowa, która daje dziennikarzom prawo do prezentowania własnych poglądów i ocen. Zwracała także uwagę, że sądom nie przysługuje kompetencja do rozstrzygania o zasadności poglądów i opinii przedstawionych w wypowiedziach krytycznych.

Tysiąc przed trybunałem w Strasburgu wywalczyła zadośćuczynienie za odmowę "prawa do aborcji". Kobieta chciała zabić swoje dziecko - bo tym oczywiście jest tzw. zabieg aborcji - tłumacząc, że jego urodzenie może grozić jej nawet utratą wzroku.

Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał kobiecie 25 tys. euro odszkodowania. Istotą orzeczenia trybunału w Strasburgu było wskazanie na brak w polskim prawie procedur odwoławczych od decyzji lekarzy.

źródło: rp.pl, wiara.pl

W ten sposób sąd knebluje usta obrońcom życia. Jest to niewątpliwy sukces środowisk proaborcyjnych, dla których Alicja Tysiąc jest jedynie narzędziem służącym do osiągnięcia swojego celu. To te właśnie organizacje uczyniły z Tysiąc osobę znaną publicznie. Żaden wyrok nie zmieni prostej prawdy, że aborcja jest zbrodnią, jest odebraniem życia istocie niewinnej i bezbronnej. A chęć dokonania aborcji jest po prostu chęcią popełnienia zbrodni.

źródło: piotrskarga.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela