PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Episkopalne zakonnice przejdą do Kościoła katolickiego

Stowarzyszenie Sióstr Wszystkich Świętych od Ubogich, episkopalna, żeńska wspólnota zakonna wraz ze swoim kapelanem zostanie przyjęta do Kościoła katolickiego przez arcybiskupa Baltimore, Edwina O'Briena - donosi portal ekumenizm.pl.

W specjalnym komunikacie wyjaśniającym powody konwersji siostry podkreślają, że od dawna zmagały się z kierunkiem w jakim zmierzała ich wspólnota kościelna. Nie potrafiły zaakceptować ordynacji kobiet, a także wyświęcenia na "biskupa" aktywnego homoseksualisty czy liberalnego podejścia amerykańskiego anglikanizmu do kwestii moralnych.

Decyzja o konwersji zapadła po siedmiu latach postów, modlitwy i poszukiwania ortodoksji i jedności. Siostry od dwóch lat studiowały doktrynę katolicką, zmagając się z trudną dla nich początkowo do zaakceptowania doktryną nieomylności papieskiej. Teraz przyjmą w kaplicy swojego zgromadzenia sakrament bierzmowania i odnowią swoje śluby.

Według sióstr ich postawa może pomóc innym episkopalianom, którzy - choć nie zgadzają się z kierunkiem, w jakim zmierza ich wspólnota, nie robią nic ze swoją wiarą i religijnością.

źródło: www.piotrskarga.pl

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela