PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Organizatorzy Przystanku Woodstock zlikwidowali antyaborcyjną wystawę

Ludzie z Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Przystanku Woodstock bezprawnie rozmontowali i przywłaszczyli antyaborcyjną wystawę - twierdzi Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO, który złożył w tej sprawie doniesienie na policję.

Według relacji obrońcy życia, gdy wolontariusze naprawiali wystawę, zniszczoną w nocy z piątku na sobotę przez nieznanych sprawców, kilkunastu mężczyzn ze służb porządkowych Przystanku Woodstock zareagowało: rozmontowali oni wystawę i zabrali ze sobą.

Dzierżawski w rozmowie z KAI zapewnił, że ma nagranie wideo rejestrujące całe zajście. Do zdarzenia miało dojść w sobotę około 15.00. Sprawę bada policja.

W nocy z 31 lipca an 1 sierpnia około dziesięciu zamaskowanym mężczyzn zniszczyło wystawę "Wybierz życie", ustawioną przy wejściu do pola namiotowego Przystanku Woodstock. Według naocznych świadków twarze napastników były zasłonięte chustami. Mężczyźni mieli noże, pałki i gaz. Jeden z uczestników Przystanku Jezus próbował przeszkodzić napastnikom, jednak został natychmiast brutalnie zaatakowany.

Wystawa "Wybierz życie" została zainstalowana przed wejściem na Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Oprócz organizatorów wystawy w jej instalowaniu brali udział wolontariusze i osoby z Przystanku Jezus i Przystanku Woodstock.

Wystawa była legalna.

Źródło: KAI; 03.08.2009

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela