PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Poznań: Marsz dla Życia po raz szósty

Prawie sto osób przeszło w południe 2 sierpnia ulicami Poznania w Marszu dla Życia, który już po raz szósty w tym roku zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia dzieci nienarodzonych.

Uczestnicy marszu wzięli udział we Mszy św. kościele św. Małgorzaty na Śródce. Podczas liturgii osiem osób przystąpiło do duchowej adopcji - polegającej na codziennym odmawianiu modlitwy przez dziewięć miesięcy w intencji jednego nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją.

W kazaniu proboszcz parafii katedralnej - do której należy kościół św. Małgorzaty - ks. prałat Ireneusz Szwarc przestrzegał, że "każdy kto dokonuje aborcji i każdy kto dokonuje eutanazji popełnia najcięższy grzech: czyn przeciwko Bogu i przeciwko człowiekowi".

Uczestnicy pochodu przeszli przez Most Jordana, który łączy Śródkę z Ostrowiem Tumskim z najstarszą na ziemiach polskich katedrą. Na czele szli młodzi ludzie w białych koszulkach. Nieśli transparent z napisem: "Marsz dla życia", duże zdjęcie nienarodzonego dziecka i zapaloną latarnię.

Tradycyjnie podczas przemarszu panowało całkowite milczenie i nie skandowano żadnych haseł. "To milczenie symbolizuje krzyk nienarodzonego dziecka, które ma prawo do życia" - tłumaczyła zasady marszu jedna z jego organizatorek, Ewa Grześkowiak.

Przed stojącym na Placu Katedralnym pomnikiem Jana Pawła II odmówiono modlitwę za nienarodzone dzieci zagrożone aborcją.

Organizatorami Marszu Życia - z których pierwszy odbył się w marcu - są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony nienarodzonych. Zamierzają oni zorganizować dziewięć takich marszy przez dziewięć kolejnych miesięcy. Każdy marsz wyrusza z innego kościoła.

Źródło: KAI; 03.08.2009

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela