PIOTRSKARGA.PL

 

Jeśli chcecie Państwo być na bieżąco informowani o aktualizacjach i zmianach na stronach naszego serwisu prosimy o wpisanie adresu e-mail

 
NASZ RUCH NIE JEST PARTIĄ POLITYCZNĄ, ANI TEŻ NIE JEST POWIĄZANY Z KTÓRYMKOLWIEK Z ISTNIEJĄCYCH UGRUPOWAŃ POLITYCZNYCH
 
       

Hiszpański hierarcha: "światowa oś laicka" dąży do zmarginalizowania Kościoła

Kościół katolicki i papież Benedykt XVI ścierają się ze światową osią laicką, złożoną ze znaczących czynników Unii Europejskiej, ONZ, a ostatnio także Stanów Zjednoczonych. Z każdym dniem staje się to coraz bardziej oczywiste - oświadczył metropolita Burgos abp Francisco Gil Hellín.

Jego zdaniem, oś ta jest niezdolna do przyjęcia czegokolwiek, co by nie należało do wyznawanych przez nią wartości. Wbrew dowodom naukowym, w sposób irracjonalny krytykuje papieża oraz moralność i wiarę Kościoła katolickiego. "Światu zagraża nowa dyktatura: dyktatura relatywizmu" - napisał hierarcha w swoich cotygodniowych rozważaniach na diecezjalnej stronie internetowej (http://www.archiburgos.org).

Odnosząc się do niedawnych ataków na Benedykta XVI w związku z jego wypowiedzią nt. nieskuteczności używania prezerwatyw w walce z AIDS, abp Gil Hellín wskazał, że pogląd ten podzielają naukowcy, bez względu na to, czy są katolikami. "Mamy więc do czynienia z odpowiedzią coraz bardziej radykalnego laicyzmu, który nie dostrzega żadnej wartości w etyce chrześcijańskiej i nie ma zamiaru liczyć się z chrześcijaństwem przy poszukiwaniu rozwiązań dla najpoważniejszych problemów, jakie stoją przed społeczeństwem" - zauważył metropolita Burgos.

[…]

źródło: KAI

Zobacz także:

 
poloniachristiana
Lepanto
 
 
Ukazał się 29. jubileuszowy numer "Rycerza Lepanto"
Czytelnicy znajdą w nim m. in. artykuły:
  • Szkoła Rycerska przy Instytucie im. Ks. Piotra Skargi
  • Z życia sekcji
  • Śp. Rafał Serafin - tak go zapamiętałem
  • Siedzący Byk katolikiem
  • Pistolety maszynowe Mors i MKPS
Numer 102,
wrzesień/październik 2018 r.
  • Ziemia naszego Zbawiciela