TFP protestowało na Uniwersytecie Notre Dame

W niedzielę 17 maja, w dniu wizyty na katolickim Uniwersytecie Notre Dame, prezydenta Baracka Obamy, ponad 3 tys. osób zgromadziło się na Mszy św. i pikiecie na terenie kampusu uniwersyteckiego. Wśród osób protestujących przeciw obecności na katolickim uniwersytecie najbardziej proaborcyjnego prezydenta USA, znaleźli się także członkowie amerykańskiego Stowarzyszenia obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP), trzymający swoje olbrzymie sztandary z walecznym lwem i grający na kobzach.

Członkom TFP oraz powiązanej z nimi grupy TFP Needs Fatima towarzyszyła figurka Matki Bożej. Uczestnicy pikiety odmawiali różaniec.

Kontruroczystości zorganizowane przez koalicję studentów protestujących przeciwko przyjazdowi na uniwersytet prezydenta Baracka Obamy przyciągnęły dużą uwagę mediów. Mszę św. celebrował zasłużony dla uczelni bp John M D'Arcy, który zrezygnował z oficjalnej uroczystości organizowanej przez władze uczelni i niespodziewanie przyłączył się do protestujących, nazywając ich "bohaterami" i dziękując za dawanie pięknego świadectwa wiary w życiu publicznym.

Hierarcha, który od lat wspiera uniwersytet stwierdził, że obecnie uczelnia wyżej ceni sobie prestiż aniżeli prawdę.

[…]

źródło: piotrskarga.pl

Zobacz także: