Prof. Nalaskowski: "to ukryte szukanie rynku zbytu na usługi homoseksualne dorosłych wśród dzieci"

Nauczyciele nie potrzebują instrukcji, jak "tępić homofobię" - uważa prof. Aleksander Nalaskowski. W rozmowie z KAI pedagog z UMK w Toruniu skomentował plany Kampanii Przeciw Homofobii, która od września chce prowadzić szkolenia dla nauczycieli licealnych i gimnazjalnych. Przeciw projektowi zaprotestowało Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w liście do minister edukacji Katarzyny Hall.

- Czy grozi nam jakaś epidemia, że nauczyciele mają przechodzić szkolenia? - pytał retorycznie Aleksander Nalaskowski. - To tak, jakby poddać się terapii, ale czy polskie szkoły potrzebują właśnie tej terapii? - zastanawiał się. Zdaniem naukowca osoby z wykształceniem pedagogicznym z pewnością potrafią rozwiązywać sami problemy, z jakimi się spotykają, uprawiając swój zawód, a jeśli chcą się doszkolić, powinni sami wybierać sobie kursy uzupełniające.

- Jest to dla mnie ukrytym szukaniem rynku zbytu na usługi homoseksualne dorosłych wśród dzieci. Nie jest to żadna "kampania przeciw homofobii", tylko pokazywanie, że "gej jest OK". Jest to PR, który ma przekonać, że warto być gejem. Jest to prześladowanie zdrowej większości społecznej - mówił profesor.

[…]

źródło: piotrskarga.pl

Zobacz także: