Milczący Marsz dla Życia przeszedł ulicami Radomia

Wieczorem, 25 marca ulicami Radomia – od katedry do kościoła ojców bernardynów – przeszedł milczący "Marsz dla Życia". Jego uczestnicy nieśli transparenty "Stop Aborcji". Marsz rozpoczął obchody Dnia Świętości Życia.

W kościele ojców bernardynów, po zakończeniu marszu, odprawiono Mszę świętą oraz zapalano świece przy pomniku Maryi Matki Życia, który znajduje się obok budynku kurii diecezjalnej.

Biskup Stefan Siczek w homilii zwrócił uwagę, że różne środowiska społeczne usiłują zalegalizować aborcję, eutanazję i różne manipulacje genetyczne. Przypomniał też słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Radomiu w 1991 roku. Ojciec Święty powiedział wówczas, że na naszych ziemiach przykazanie "nie zabijaj" zostało pogwałcone milionami zbrodni i przestępstw, że korzeń zbrodni tkwi w uzurpacji przez człowieka Bożej władzy nad życiem i śmiercią człowieka. Stwierdził też, że zabijanie dzieci nienarodzonych i eutanazja są zbrodniami, których ludzką ustawą nie można uznać za dopuszczalne.

Organizatorami obchodów z okazji Dnia Świętości Życia były: Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej, Towarzystwo Obrony Nienarodzonych i Radomskie Środowisko Inicjatywa.

źródło: radioplus.pl

Zobacz także: