Zabrane dziadkom dzieci oddali gejom

Starsze małżeństwo z Edynburga opiekowało się pięcioletnim chłopcem i czteroletnią dziewczynką - dziećmi swojej uzależnionej od heroiny córki. Niezadowolona z sytuacji materialnej jak i stanu zdrowia starszych ludzi opieka socjalna odebrała im wnuków i oddała do adopcji rodzinie homoseksualnej.

Dziadkowie dwójki dzieci z Edynburga w Szkocji walczyli przez dwa lata o to, aby dzieci zostały z nimi. Bardzo kosztowne sprawy sądowe, za które zostali zmuszeni zapłacić, ostudziły ich zapał do walki i zgodzili się oddać dzieci do adopcji.

"Bulwersująca decyzja"

Po prowadzonych przez służby socjalne poszukiwaniach nowych rodziców dla maluchów, zdecydowano się przekazać je w ręce pary dwóch mężczyzn. Dziadkowie są zbulwersowani tą sytuacją. "Gdybyśmy wiedzieli, że trafią do rodziny homoseksualnej, nigdy nie oddalibyśmy naszych wnuków, jesteśmy chrześcijanami" - tłumaczył swoją złość dziadek. - Naszym, jak i matki, największym marzeniem jest aby miały one kochającą mamę i kochającego tatę - dodał.

[…]

Rzecznik Kościoła Rzymskokatolickiego w Szkocji powiedział, że ta decyzja jest druzgocąca i będzie miała duży wpływ na dobro dzieci. Dodał, że istnieją przytłaczające dowody na to, że pary tej samej płci są niestabilne i łatwo ulegają rozpadowi - co nie stwarza dobrych warunków do wychowywania dzieci.

[…]

źródło: www.tvn24.pl

Zobacz także: