"Główny ewangelista internetu" prawi…

(fragmenty wywiadu Cerf: Stworzyłem internet, ale nadal czytam książki)

Rz: Piastuje pan w Google'u funkcję internetowego ewangelisty - dość osobliwy tytuł…

To nie był mój pomysł. Tytuł rzeczywiście jest dość niezwykły, więc kiedy mi go zaproponowali, zgodziłem się.
W kolekcji tytułów ma pan jeszcze ojca Internetu.
Ten akurat tytuł należy mi się do spółki z Bobem Khanem, z którym poznaliśmy na Uniwersytecie Stanforda i z którym pracowaliśmy w latach 70. nad siecią Arpanet.

[…]

Tym bardziej że coraz więcej owego czasu spędzają w sieci… Dostęp do ogromnej ilości informacji jest wspaniały. Ale czy z drugiej strony czegoś nie tracimy? Dostrzega pan jakieś negatywne konsekwencje?

Rzeczywiście, są pewne rzeczy, które mnie niepokoją. Przede wszystkim to, że młodzi ludzie, korzystając z Internetu, często nie rozumieją, że nie wszystko, co tam znajdują, jest prawdziwe czy wartościowe. To jest ogromne wyzwanie dla naszego systemu oświaty. Powinniśmy uczyć krytycznego myślenia i oceny informacji. To zresztą jest umiejętność, która przydaje się również przy okazji korzystania z innych źródeł informacji - radia, telewizji, książek, tego co słyszy się od rodziców czy przyjaciół. Warto taką podejrzliwość wyćwiczyć.

[…]

Komentarz Krucjaty:

Pycha, pycha, pycha… Nie dziwota, że taki człowiek namawia do "podejrzliwości" wobec rodziców. Być może w dzieciństwie nie słuchał własnych. Tylko w takim razie, co on robi na tak poważnym stanowisku?

źródło: www.rp.pl

Zobacz także: