Środowiska gejowskie atakują Kościół

Zwolennicy związków homoseksualnych w San Francisco zdewastowali mury kościoła pw. Przenajświętszego Odkupiciela, znajdującego się w Castro - dzielnicy zamieszkałej przez środowiska gejowskie. To nie pierwszy atak na chrześcijan w tym rejonie.

Osoby powiązane ze środowiskami gejowskimi, wyrażając swoje oburzenie z powodu przegłosowanej w listopadzie ub.r. poprawki do stanowej konstytucji, która mówi o ochronie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, namalowali na ścianach kościoła w San Francisco swastyki. Obok faszystowskich symboli umieścili nazwiska "Ratzinger" i "Niederauer" - chodzi o abp George'a Niederauera, który jest metropolitą San Francisco.

Już wcześniej w dzielnicy Castro dochodziło do brutalnych napadów przedstawicieli środowisk gejowskich na modlących się chrześcijan. Nieznani sprawcy przesłali także substancję przypominającą bakterie wąglika m.in. do siedziby Rycerzy Kolumba. Zwolennicy tradycyjnych wartości rodzinnych wyzywani są na ulicy od faszystów, niszczone są ich samochody.

- Większość tych czynów uchodzi sprawcom bezkarnie - mówi William Donohue, prezes amerykańskiej Ligi Katolickiej. Zauważa, że władze miasta publicznie "pokazują pogardę" dla prawa katolików do wyrażania swoich uczuć religijnych. "Kiedy uczucia katolików atakują nadzy mężczyźni biegający po ulicach miasta podczas festiwalu Folsom Street Fair - wtedy władze nic nie mówią. Kiedy geje przebierają się za zakonnice i przychodzą na Mszę - w tym samym kościele - milczą" - napisał Donahue w specjalnym komentarzu, wzywając do wysyłania protestów w tej sprawie.

źródło: Nasz Dziennik; 07.01.2009

Zobacz także: