To prawdziwe, krwawe prześladowania

(fragmenty artykułu Przemoc jest coraz brutalniejsza)

[…] Tymczasem biskup stanu Orisa poinformował organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie, że przemoc nie tylko nie ustaje, ale staje się coraz brutalniejsza. - Chrześcijanie nieustannie zmuszani są do wyparcia się Jezusa i Jego Kościoła. Jeśli się opierają, bandyci niszczą ich domy, wypędzają z rodzinnych wiosek, bestialsko zabijają - powiedział ks. bp Sarat Chandra Nayak.

[…]

Biskup z diecezji w stanie Orisa - gdzie chrześcijanie ucierpieli najbardziej wskutek przemocy ze strony Hindusów - wezwał społeczność międzynarodową do interwencji, oskarżając jednocześnie władze lokalne i policję swego kraju o ponoszenie pełnej odpowiedzialności za przemoc dokonywaną na chrześcijanach. Biskup Sarat Chandra Nayak z Berhampur w rozmowie z przedstawicielami organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie potępił działania fundamentalistów i zażądał natychmiastowego zaprzestania przemocy wobec chrześcijan.

Tylko w stanie Orisa z rąk hinduistycznych ekstremistów zginęło już kilkadziesiąt osób, a kilkadziesiąt tysięcy musiało uciekać ze swoich domów i szukać schronienia w innych stanach. Kapłani są obnażani i wystawiani na widok publiczny, torturowani, siostry zakonne są gwałcone, bite, a kobiety i dzieci są porywane. Niszczone są domy chrześcijan i kościoły.

[…]

źródło: Nasz Dziennik, 16.10.2008.

Zobacz także: