Wieczne życie dla każdego?

W Gazecie Wyborczej wynalazca Ray Kurzweil opowiada nam o dziwacznych rzeczach w artykule pod tytułem Wieczne życie dla każdego?

"[…]Najbardziej śmiałe i prowokacyjne z jego przewidywań dotyczą medycyny i biologii. Jego zdaniem te dziedziny wiedzy upodabniają się do technologii komputerowych. Poznanie ludzkiego genomu otworzyło drogę do programowania naszego rozwoju. - Geny to kod życia, a my uczymy się, jak nim manipulować - mówi. Zawartość światowych banków genów zwielokrotnia się co roku i w tym samym lawinowym tempie maleją koszty odczytywania genomów. Genetyka wkroczyła na zawrotną ścieżkę, którą pędzi elektronika. Według Kurzweila pod koniec trzeciej dekady tego wieku sztuczna inteligencja w połączeniu z nanotechnologią pozwoli dokonywać interwencji na poziomie komórkowym, przebudowywać i przeprogramowywać nasze ciała w dowolny sposób. Jednym słowem, biotechnologie mają umożliwić pokonanie trapiących nas chorób i powstrzymać starzenie się.

Ciało - rzecz tymczasowa

Kurzweil ma nadzieję, że sam też doczeka eliksiru nieśmiertelności (choć kilka dni temu skończył już 60. rok życia). Swoje zdrowie i kondycję traktuje jak jeszcze jedno laboratorium. Regularnie bada krew i metabolizm, stosuje restrykcyjną dietę, codziennie zażywa blisko 250 pigułek z witaminami i suplementami. - Reprogramuję moją biochemię. Zawsze tak atakowałem wszelkie problemy, że próbowałem i szukałem najlepszych rozwiązań.

Tu przerwał, by popić szklanką wody garść tabletek. Jak na 60-latka trzyma się wcale nieźle. Podobno testy - np. pojemności płuc czy pamięci - wskazują, że ma biologiczny wiek 40-latka. Zapytany, czy naprawdę wierzy w to, że ludzie będą mogli żyć dłużej niż uważane za nieprzekraczalną granicę 120 lat, tłumaczy: - Jeśli regularnie dbasz o swoje auto, wykonujesz przeglądy, wymieniasz zużyte części, to ono może jeździć bez końca. Powiesz, że ciała nie można porównywać do auta? Tylko na razie, dopóki nie zrozumiemy w pełni, jak działa. Ciało jest czymś tymczasowym, każdego miesiąca wymieniamy większość atomów naszego organizmu. To, co się liczy, to nie sama materia, ale wzór, który ona tworzy. Moim zdaniem ten wzór może trwać wiecznie, a przynajmniej tyle, ile będziemy chcieli. […]

Źródło: www.gazeta.pl; 25.02.2008

Komentarz Krucjaty:

Wąż w raju też obiecywał i w rezultacie utraciliśmy sam raj. Stało się tak, bo nasi pierwsi rodzice postąpili wbrew Bożemu zakazowi. Kurzweil w swych wypowiedziach także występuje przeciw Bożemu prawu, że wszystkich czeka śmierć. Ktoś może powie, że to nieistotne mrzonki szalonego naukowca. Ale jeśli ktoś nie wierzy w życie pozagrobowe, cóż mu pozostaje? Rzeczywiście - pozostaje mu mieć nadzieję, że na wynalezienie eliksiru wiecznego życia na ziemi i nasłuchiwać obietnic Kurzweila, a skoro taki naukowiec jest publikowany, widać ma też swoich czytelników. Warto tu przypomnieć, co prof. Plinio Correa de Oliveira mówił na temat "szybkich marszów" Rewolucji, czyli kryzysu trawiącego nasz świat:

"[…] Wybuch tych ekstremizmów podnosi sztandar i stwarza punkt docelowy, a radykalizm fascynuje umiarkowanych, którzy powoli posuwają się ku niemu. W ten sposób socjalizm wyrzeka się komunizmu, chociaż po cichu podziwia go i do niego zmierza. […] Zatem klęska ekstremistów jest tylko pozorna. Współpracują oni pośrednio, lecz zdecydowanie, na rzecz Rewolucji, wciągając stopniowo niezliczoną rzeszę "rozsądnych" i biernych, w kierunku urzeczywistnienia swoich karygodnych i rozpasanych urojeń. […]"

Czy wobec dzisiejszej demoralizacji oraz ignorancji względem Bożych nakazów i zakazów, ludzie rzeczywiście nie pragną wiecznego życia na ziemi?

Zobacz także: