Przywodcy sunniccy: "Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę"

Główni sunniccy przywódcy duchowni wydali orzeczenie, w którym stwierdzają, że każda kobieta która zaszła w ciążę w wyniku gwałtu, musi pozbyć się dziecka. "Zgwałcona kobieta musi usunąć ciążę, natychmiast po tym gdy dowie się, że jest w ciąży, i gdy zaufany lekarz wyda stosowne zezwolenie." - piszą imami skupieni w radzie The Islamic Research Council of Al-Azhar, uważanej za najwyższe ciało ruchu sunnickiego.

Najwyższy imam Egiptu, Mohammed Sayed Tatwani, który zajmuje również pozycję Wielkiego Szejka Al-Azhar, podkreślił decyzję rady mówiąc, że "Każda dziewczyna czy kobieta, która została zgwałcona, ma prawo według religii muzułmańskiej do dokonania zabiegu aborcji w każdym momencie - a czyniąc to nie popełnia żadnego grzechu."

Źródło: www.lifesite.net

Komentarz Krucjaty:

Oto i religijność muzułmańska. Dodajmy, że przecież mamy tu do czynienia z ortodoksyjną wersją islamu (sunna oznacza tradycję). Przy okazji widać też zbieżność pomiędzy fundamentalizmem islamskim, a przeciwnikami zmiany konstytucji RP na rzecz pełnej ochrony życia nienarodzonych.

Zobacz także: