Policja przesłuchała 11-letnie dziecko za użycie przezwiska "gej"

Podżeganie do nienawiści oraz przemocy wobec homoseksualistów stanie się w Wielkiej Brytanii ciężkim przestępstwem - donosi Rzeczpospolita - Będzie za nie można trafić nawet na siedem lat do więzienia. O dwa lata więcej niż za gwałt. Poszerzenie zakazu dyskryminacji ze względu na przynależność religijną lub rasową o homoseksualistów zapowiedział minister sprawiedliwości Jack Straw. Teraz policja będzie mogła aresztować każdego, kto tworzy "klimat niechęci lub nienawiści" wokół homoseksualistów. Dopuszczalna będzie jedynie "umiarkowana" krytyka. NIE KRYTYKANCTWO - chciałoby się powtórzyć za PRL-owskim bełkotem.

Niestety - takich czasów dożyliśmy. Tu nie chodzi o żadną tolerancję ale o dyktaturę przy użyciu radykalnych środków wymierzonych w osoby nie akceptujące homoseksualizmu. Kto nie wierzy, niech przeanalizuje przykład opisany w Dzienniku, gdzie policja przesłuchała 11-letnie dziecko, bo nazwało swojego kolegę gejem. Mało tego - policja mogła mu postawić zarzuty, gdyby nie oświadczenie, że nie chciało nikogo obrażać za orientacje seksualną.

- Jesteśmy praworządnymi obywatelami, przez całe życie uczciwie płaciliśmy podatki. Kilka razy dzwoniłem na policję w sprawie włamań do mojej firmy i nigdy sprawa nie została załatwiona. Nie mogę pojąć, że policja zajmuje się czymś tak trywialnym jak dziecięca sprzeczka na szkolnym boisku - żalił się rozgoryczony ojciec dziecka, Alan Rawlinson.

Za późno - wszyscy, którzy liczyli, że na skutek jakiś tajemniczych przyczyn, ruch homoseksualny nie będzie zainteresowany ekspansją, czyli, że "nic się nie zdarzy" kolejny raz ponieśli sromotną klęskę w swej absurdalnej naiwności. To już koniec "koegzystencji". Teraz my, katolicy jesteśmy w osaczonej twierdzy. Jeśli będą decydowały postawy, że "nic się nie zdarzy" albo "to ich prywatne życie", ryzykujemy, że w końcu i nas rzucą lwom. Naiwni giną pierwsi.

źródło: Rzeczpospolita; 10.10.2007; Dziennik; 11.10.2007

Zobacz także: