Kara dla sędziego, który pozbawił lesbijki prawa do opieki nad dziećmi

(fragmenty artykułu Kara za wybór sumienia)

Sędzia Fernando Ferrin Calamita z Murcii, który naruszył hiszpańskie prawo, uniemożliwiając parom lesbijek wspólne wychowywanie dzieci, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności.

Grozi mu co najmniej grzywna w wysokości od 300 do 3000 euro, a nawet odsunięcie od wykonywania zawodu.

Jak donoszą madryckie gazety, Komisja Dyscyplinarna Rady Głównej Władzy Sądowniczej postanowiła jednogłośnie wszcząć przeciwko sędziemu postępowanie dyscyplinarne. Już drugie, bo w swych poglądach na temat rodziny Ferrin jest bardzo konsekwentny. "Środowisko homoseksualne ma negatywny wpływ na dzieci, znacznie zwiększa ryzyko, że i one będą homoseksualistami", "Homoseksualni rodzice nie mogą zapewnić dziecku integralnego rozwoju" - pisał w uzasadnieniu orzeczenia uznanym przez jego kolegów za obraźliwe. Takie określenia rujnują zaufanie społeczne do sądów - orzekli prawnicy.

[...]

Przeforsowana przez socjalistyczny rząd ustawa z 2005 roku zrównała wprawach związki par homoseksualnych z małżeństwem mężczyzny i kobiety, łącznie z prawem do adopcji dzieci.

[...]

"ustawodawca nie może działać wbrew naturze. Nie może orzec, że Ziemia jest płaska, skoro wiemy, że nie jest". Podobnie jest jego zdaniem z wychowywaniem dzieci przez pary osób tej samej płci. "Nie jest tym samym dorastanie przy rodzicach, co przy dwóch mamach czy dwóch tatach" - przekonuje w rozmowie z gazetą "El Pais".

źródło: Rzeczpospolita, 28.09.07

Zobacz także: