"Zdemoluj swój dom"

Szkocka gwiazda muzyki pop Calvin Harris oferuje 1500 funtów nagrody dla organizatora najbardziej zwariowanej prywatki. Konkurs ma się odbyć 18 sierpnia.

- Tysiące brytyjskich rodziców martwi się teraz o swoje domy - pisze szkocki dziennik "The Herald". Najbardziej zwariowana impreza może bowiem polegać na zdemolowaniu domu. Ostatnio na Wyspach zapanowała prawdziwa moda naniszczenie mienia rodziców.

W kwietniu 17-letnia Rachel Bell ogłosiła na stronach internetowych serwisu "Myspace", że organizuje imprezę pod hasłem "Rozwalamy domek przeciętnej brytyjskiej rodziny". Rezultat: 200 nastolatków zdemolowało dom, ukradło biżuterię i telewizor, wyrwało lampy z sufitu i nasikało na suknię ślubną pani Bell. Po powrocie z urlopu państwo Bell musieli zamieszkać u sąsiadów. Szkody oszacowano na ponad 40 tys. funtów.

Ucierpieli też państwo Bowles. Ich 14-letnia córka zamieściła ogłoszenie, na które odpowiedziało ponad 100 nastolatków. Doszczętnie zniszczyli willę o wartości 1,5 miliona euro. W pokojach i w ogrodzie leżały dziesiątki zużytych prezerwatyw. W ostatnich miesiącach doszło do kilku takich prywatek. Mechanizm był zawsze ten sam. Po zamieszczeniu w Internecie ogłoszenia z podanym adresem zjawiali się goście przynoszący własny alkohol i kije bejsbolowe.

Calvin Harris nie zamierza odpowiadać za skutki swojego pomysłu. Na stronach internetowych jego wytwórni płytowej została umieszczona informacja, że artysta nie ponosi odpowiedzialności za"szkody wynikające z konkursu".

źródło: Rzeczpospolita, 11/12.08.07

Zobacz także: