Ekstremiści grożą biskupowi

Przewodniczący konferencji episkopatu Włoch arcybiskup Angelo Bagnasco ponownie otrzymał w sobotę pogróżki od swoich przeciwników.

Prawdopodobnie związane są one z jego sprzeciwem wobec związków homoseksualnych. Tym razem nieznani ekstremiści wysłali hierarsze trzy pociski karabinowe. Prasa przypomina, że przed kilkoma tygodniami arcybiskup Bagnasco otrzymał kopertę z łuską po naboju oraz rysunkiem swastyki. Ponadto na murach wielu włoskich miast pojawiały się przez dłuższy czas napisy z pogróżkami pod jego adresem.

Wszystkie te incydenty wiążą się z niedawnymi wypowiedziami arcybiskupa Bagnasco, który wyraził opinię, że proponowane przez rząd Romano Prodiego przyznawanie niektórych praw wolnym związkom, także osób tej samej płci, może doprowadzić do legalizacji pedofilii i kazirodztwa.

Z powodu licznych pogróżek przed dwoma miesiącami przewodniczącemu włoskiego episkopatu przyznano ochronę. Pilnie strzeżona przez specjalne jednostki policji jest także jego siedziba.

W kazaniu podczas niedzielnej mszy w Genui arcybiskup pwiedział, że "w trudnych, smutnych chwilach trzeba zwrócić się ku modlitwie i adoracji Jezusa".

źródło: DZIENNIK, 11.06.2007

Komentarz Krucjaty:

I tak pryska uładzona wizja świata. Każdy kto się łudził musi przejrzeć na oczy. Okazuje się, że nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji, a być może jest i śmierć! Niestety wszystko wskazuje na to, że jednak zbliżamy się do sytuacji, kiedy zostaniemy postawieni przed wyborem Bóg lub życie. Albo nastąpi odpowiednia reakcja, albo ta diabelska agresja nabierze kiedyś norm prawnych i wystąpi otwarcie przeciw wiernym przykazaniom bożym. Musimy działać teraz! Nie "jutro". Bo jutro kto inny może przejąć inicjatywę...

Zobacz także: