Mediolan: Obrazy Maryi z dzieciątkiem zamiast krzyży

Ze szpitala położniczego w Mediolanie znikną krzyże. Zastąpią je portrety Matki Boskiej. Wszystko po to, by nie urazić uczuć religijnych rodzących tam muzułmanek, które krzyży nie tolerują, za to Madonnę darzą szacunkiem - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Basilio Tiso, dyrektor Mangiagalli - największego szpitala położniczego w mieście, tłumaczy, że ponad 30 proc. pacjentek to kobiety spoza Unii. Wśród nich wiele jest muzułmankami. Szpital nie chce urażać ich uczuć religijnych. Okazuje się jednak, że dyrekcja Mangiagalli sama wyszła z tą inicjatywą. Ze strony muzułmanów nie było bowiem żadnych skarg.

Krzyże już znikły z oddziału patologii ciąży, gdzie pacjentki przebywają najdłużej. Niebawem przyjdzie kolej na pozostałe. Tiso zastrzega, że jeśli katoliczki sobie tego zażyczą, do ich sal krzyże powrócą.

Abdelhamid Shaari, szef mediolańskiego centrum islamskiego, chwali ten pomysł, ale uważa, że skoro Włochy są świeckie, w miejscach publicznych nie może być żadnych symboli religijnych.

Wojnę z krzyżami we Włoszech rozpoczął kilka lat temu Adel Smith, przewodniczący Związku Muzułmanów Włoskich. Zażądał usunięcia ich ze szkoły, do której chodzą jego dzieci. Krzyże znikły, ale wróciły po wyroku sądu drugiej instancji. Dwa lata temu Adel Smith został skazany na rok więzienia w zawieszeniu za wyrzucenie przez okno krzyża z sali szpitalnej, w której leżała jego matka - informuje "Rzeczpospolita".

źródło: Rzeczpospolita

Zobacz także: