Pracownica zawieszona za noszenie krzyżyka
Nadia Eweida, pracownica linii lotniczych British Airways została zawieszona w obowiązkach, ponieważ nie chciała zrezygnować z noszenia na szyi krzyżyka zawieszonego na łańcuszku - informuje KAI za brytyjskim dziennikiem "Daily Mail". 55-letnia kobieta pracuje w British Airways od siedmiu lat. Zatrudniona jest na londyńskim lotnisku Heathrow, gdzie zajmuje się odprawą pasażerów. - "Nie zamierzam ukrywać swojej wiary w Jezusa" - tłumaczy. - "British Airways pozwalają muzułmankom nosić chusty, a sikhom turbany i inne znaki religijne. Tylko chrześcijanom zabrania się wyrażania swojej wiary" - dodaje.
Nadia Eweida została zawieszona w wykonywaniu obowiązków na okres trzech tygodni bez prawa do pensji. Linie lotnicze British Airways tłumaczą, że ich pracownicy mogą nosić biżuterię i symbole religijne, ale pod mundurem.
Informacja o tym wydarzeniu zbulwersowała chrześcijan. Bawarska partia chadecka CSU zaapelowała do niemieckich parlamentarzystów nawołując ich do bojkotu linii British Airways. Poseł tej partii Johannes Singhammer w liście zaadresowanym do przewodniczącego Bundestagu (izby niższej niemieckiego parlamentu) Norberta Lammerta, stwierdził, że bojkot byłby "jasnym sygnałem" pod adresem British Airways, których decyzja oznacza dyskryminację chrześcijan.


Źródło: Nasz Dziennik, KAI

Zobacz także: