Prześladowana za krytykę wychowywania dzieci przez homoseksualistów
Policja wszczęła śledztwo w sprawie autorki książek o wychowywaniu dzieci, która uważa, że zezwolenie parom homoseksualnym na adopcję może być ryzykowne.
W Wielkiej Brytanii, gdzie swobody obywatelskie i prawa jednostki są świętością, wywołało to oburzenie. "George Orwell byłby z was dumny" - napisał "Daily Mail". "Nie można bezpiecznie wyrażać opinii, które są sprzeczne z etosem coraz bardziej autorytarnej elity, pragnącej przeszczepić swe poglądy i standardy całemu społeczeństwu" - komentował jeden z czytelników "Daily Telegraph".
- Nigdy wcześniej w naszym kraju nie słyszeliśmy o czymś takim - powiedziała "Rz" Sally Pook, dziennikarka "Daily Telegraph", która opisała całą sprawę. Oskarżona, Lynette Burrows, jest znaną specjalistką od spraw rodziny i wychowywania dzieci, autorką setek artykułów i kilku książek.
Kilka dni temu brała udział w dyskusji na antenie radia BBC. Wyraziła wówczas przekonanie, że nie powinno się pozwalać na adoptowanie dzieci przez pary osób tej samej płci. Zastrzegła, że powierzenie małego chłopca dwóm homoseksualistom byłoby równie ryzykowne, jak przekazanie małej dziewczynki dwóm heteroseksualistom.
Następnego dnia do mieszkania pani Burrows zadzwoniła policjantka z komisariatu w Fulham. Poinformowała zaskoczoną kobietę, że dopuściła się "homofobicznego incydentu". Okazało się, że organy ścigania otrzymały od jednego ze słuchaczy donos na panią Burrows.
W wyniku burzy, która rozpętała się w mediach, sprawa zostanie prawdopodobnie umorzona, choć wszystko wskazuje na to, że Lynette Burrows znajdzie się na liście osób, które dopuściły się "zachowań homofobicznych". Zdaniem obserwatorów sprawa jest bardzo poważna, bo naruszone zostało podstawowe prawo człowieka, jakim jest wolność słowa.
Londyńska policja przyznała, że od pewnego czasu obowiązują ją nowe przepisy odnośnie do przestępstw, którymi trzeba się zajmować w pierwszej kolejności. Należą do nich "incydenty homofobiczne i rasistowskie oraz przemoc domowa".
Co ciekawe, BBC nie wzięła swojego gościa w obronę. Wprost przeciwnie, stacja zapewniła, że nie podziela jej poglądów. "Czasami zdarza się, że na antenie wyrażane są wyzywające i nieprzyjemne opinie" - wyjaśniono w specjalnym oświadczeniu.

Piotr Zychowicz

Ryzykowny eksperyment na dzieciach

Lynette Burrows

Kiedy zadzwoniła do mnie policjantka, myślałam, że to żart. Gdy przekonałam się, że mówi poważnie, zapytałam, czy wie, że Wielka Brytania to wolny kraj. W takim razie, powiedziałam, niech pani nie marnuje mojego czasu. Policja jest od ścigania przestępstw, a nie od oceniania wypowiedzi obywateli. Homoseksualiści, jako dorośli ludzie, mogą robić, co im się żywnie podoba. Ale dawanie im dzieci na wychowanie, to zupełnie inna sprawa. Mimo medialnej ofensywy ponad 70 proc. Brytyjczyków jest temu przeciwne. Jest bowiem oczywiste, że homoseksualne środowisko jest szkodliwe dla prawidłowego rozwoju dziecka.
Dziecko wychowane przez dwóch homoseksualistów może przyjąć ich orientację. Nawet jeśli go nie molestują, to dają mu przykład. Zapoznałam się z wieloma strasznymi doświadczeniami osób wychowanych przez homoseksualistów. Znam przykłady tragicznych skutków takich eksperymentów.
Przypuszczam, że w Polsce homoseksualiści też wcześniej czy później wystąpią z postulatem adopcji dzieci. Wszędzie ma to podobny przebieg. Środowiska homoseksualne zaczynały od umiarkowanych postulatów, by oswoić opinię publiczną. Z czasem domagały się więcej. Wiem, że wielu homoseksualistów jest do głębi wstrząśniętych tym, że ich orientacja seksualna, ich prywatność zostały zawłaszczone przez głośną, agresywną i rozpolitykowaną grupę, która żąda specjalnych przywilejów. not. p. z.

Rzeczpospolita, 15.12.2005

Zobacz także: