Sekcja Rycerska Lepanto
Letni Obóz Lepanto - Szczawa 2007

Kolejny raz młodzi rycerze Lepanto z całej Polski zjechali się, by wspólnie pracować nad swoim charakterem. Tym razem przebywaliśmy w malowniczych Gorcach, w miejscowości Szczawa. Jak na każdym obozie był to czas refleksji nad stanem otaczającego nas świata i zadumy nad własnym życiem. Dzięki serii wykładów mogliśmy odnowić się duchowo i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Niewątpliwym urozmaiceniem i atrakcją była gra terenowa przy użyciu replik ASG. Mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze jak ciężkie jest życie żołnierza, a to dzięki wspomnianej grze oraz dyscyplinie jaka była utrzymywana podczas trwania obozu.
Były także inne atrakcje. Należały do nich z pewnością wycieczki, podczas których zwiedziliśmy m.in. ruiny warowni w Czorsztynie oraz leżący na przeciwległym brzegu zalewu malowniczy zamek w Niedzicy. Dzielący oba zamki dystans przepłynęliśmy, jak na spadkobierców załóg, które rozbiły potęgę Osmańską w bitwie pod Lepanto przystało, na pokładzie statku. Młodzi rycerze wcielili się także w rolę flisaków, kiedy pomagali doświadczonym góralom podczas spływu Dunajcem.
Każdego dnia mieliśmy możliwość przyjęcia Komunii Świętej podczas Mszy św. odprawianej w pobliskim kościele.
Jak na każdym takim zgrupowaniu było wiele nowych twarzy, ale optymizmem napawa fakt, że były one cały czas uśmiechnięte. Tradycyjnie pod koniec obozu wielu emocji dostarczył nam quiz, który był świetną możliwością, aby przypomnieć sobie wszystko to, czego nas nauczano podczas tych pięciu wyjątkowych dni. Oglądaliśmy także zdjęcia wykonane na obecnym i poprzednich zjazdach. Tuż przed wyjazdem kolejni kandydaci na rycerzy otrzymali odznaki Sekcji Rycerskiej Lepanto. Ta uroczystość to swoiste pasowanie na rycerza.
Podczas obozu pogoda nam dopisywała, dzięki czemu spotkanie miało tak dobry i miły przebieg. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy zobaczą się ponownie już niedługo przy okazji kolejnego zjazdu.


Adam Kurczyński, rycerz Lepanto


s