Sekcja Rycerska Lepanto
OBÓZ NARCIARSKI SEKCJI RYCERSKIEJ LEPANTO
Karpacz 20-26 stycznia 2007 r.

Niewiele brakowało, by tegoroczny obóz zimowy Sekcji Rycerskiej "Lepanto" pozostał narciarskim tylko z nazwy. Gdy przyjechaliśmy do Karpacza, śnieg mogliśmy oglądać jedynie na widokówkach oferowanych w kioskach. Na szczęście obóz Sekcji Rycerskiej "Lepanto" to nie zimowisko szkolne i zajęcia toczyły się normalnym trybem. Poranna modlitwa, gimnastyka, Msza św., wykłady, konkursy, zajęcia sportowe, gry, dyskusje, quizy, filmy historyczne, modlitwa wieczorna wypełniały dzień.

Dwa dni spędziliśmy poza Karpaczem na wycieczkach. Już w niedzielne południe zwiedziliśmy zamek w Książu, następnie fragment budowanego przez hitlerowców, tajemniczego kompleksu Riese, składającego się z systemu korytarzy wydrążonych pod górami. Wieczorem wysłuchaliśmy Mszy św. we Wrocławskim kościele NMP na Piasku. Podczas drugiej wyprawy spacerowaliśmy uliczkami starej części Kłodzka oraz naturalnie zwiedziliśmy górującą nad miastem twierdzę. Szczególnie przypadła wszystkim do gustu wędrówka chodnikami minerskimi zbudowanymi w celu uniemożliwienia oblegającym wysadzenia murów twierdzy (miały służyć do zakładania przeciwmin). Ze wznoszących się ponad starym miastem bastionów podziwialiśmy panoramę Kłodzka.

Na szczęście doczekaliśmy się również śniegu. Przez ostatnie dwa dni pobytu w Karpaczu po kilka godzin spędzaliśmy na trasach narciarskich.